3. Черно море с първа победа като домакин (ВИДЕО)

Черно море с първа победа като домакин (ВИДЕО)

Домакините пропуснаха по-убедителен успех

Отборът на Черно море спря серията си от четири поредни загуби като домакин. "Моряците" победиха Монтана с 1:0 в двубой от шести кръг на "А" група.

Единственото попадение в срещата бе автогол на Асен Георгиев в 51-ата минута.

С този си успех Черно може продължава да няма загуба в "А" група на свой терена от Монтана.

Домакините тотално доминираха на терена през първото полувреме. Курьор пропусна на два пъти в първите 20 минути. Малко след това Христо Иванов спаси тима си, след като отрази удар на Бурабия, който бе сам срещу него.

До края на първата част Черно море тотално доминираше, но вратарят на Монтана продължи да бъде безгрешен.

Натискът на варненци продължи и след почивката. Още в 51-ата минута те стигнаха до логична преднина. Тогава Бурабия центрира остро, а Асен Георгиев прати топката в собствената си врата.

В 60-ата минута на терена се появи 39-годишния ветеран Здравко Лазаров, който веднага създаде най-опасното положение за отбора си. Той изведе на чудесна позиция Сергей Георгиев, но последният не реализира.

За Черно море в игра се появи Бижев, който до края на мача пропусна най-чистите положения. При първия случай той уцели и греда.

С тази победа Черно море събира осем точки и изпреварва Монтана на шестото място в "А" група.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение