3. Черно море с престижно равенство срещу шампиона на Молдова Дачия (видео)

Черно море с престижно равенство срещу шампиона на Молдова Дачия (видео)

"Моряците" завършиха наравно 2:2 с шампиона на Молдова Дачия в първия си мач от предсезонната подготовка.

Отборът на Черно море завърши наравно 2:2 с шампиона на Молдова Дачия в първия си мач от предсезонната подготовка.

Най - напред "моряците" излязоха напред в резултата, след като Георги Божилов реализира още в 9-тата минута на двубоя. Веднага след гола домакините от Молдова поеха инициативата, но не успяха да стигнат до гол и първото полувреме завърши с гол преднина за варненци. Още на почивката треньорът Генов извърши доста смени, които се отразиха на облика на отбора и Дачия изравни в 51-та минута с помощта обаче и на съдията, който свири пресилена дузпа.

Последваха двуостри атаки и от срана на двата отбора, които обаче бяха пропилени. В 61-та минута се стигна до един карамбол в наказателното поле на Черно море, след изпълнение на корнер и домакините бяха по съобразителни и вкараха за 2:1.

След обрата в резултата "моряците" взеха тотално инициативата и заслужено изравниха в 86-тата минута, след като черната перла Хермес Паломино навърза цялата отбрана на Дачия и вкара прекрасен дебютен гол, с което затвърди добрата си игра и по - този начин оформи крайното 2:2.

Веднага след последния съдийски сигнал старши треньора на моряците Стефан Генов заяви пред клубния сайт, че е доволен от старанието на всички, като на този етап резултата не е важен, а показаното на терена. Получи се един много здрав и мъжки мач, в които главния съдия повлия на крайния изход отсъждайки пресилена дузпа за сънародниците си, но подмина същото нарушение за варненци. Въпреки това  благодаря на целия отбор за колективния дух и показаната спортната злоба, макар че сме още в началото на лятната подготовка.