3. Черно Море с втора победа в контролите, победи Добруджа с 3:0

Черно Море с втора победа в контролите, победи Добруджа с 3:0

Отборът на Черно Море победи Добруджа в приятелски мач, който се игра на стадион „Дружба” в Добрич

Отборът на Черно Море победи Добруджа в приятелски мач, който се игра на новооткритото игрище с изкуствена трева до стадион "Дружба" в Добрич. Двата състава се възползваха от паузата в шампионатите в „А” и „Б” групите, заради мачовете на националния отбор.

Резултатът подвежда, тъй като в много моменти от срещата двата състава бяха равностойни, а дори в един период  през първото полувреме домакините владееха повече инициативата.

В крайна сметка обаче превъзходството на „моряците” си каза думата и те постигнаха класически успех, който да вдъхне самочувствие на футболистите на Стефан Генов, след поредицата от слаби резултати в първенството.

Двубоят започна неприятно за Добруджа. Само след шест минути игра, гостите от Варна вече водеха в резултата, след като защитникът Младен Димитров си вкара автогол. Той върна нескопосано топката към вратаря Радосвет Христов, който не очакваше това и топката се озова във вратата за 0:1.

След още 10 минути, „моряците” вече водеха с 2:0, след като Георги Илиев подаде към Дончо Атанасов, който стреля, Христов в първия момент спаси, но при добавката на Паломино нямаше какво да направи и трябваше да извади за втори път топката от мрежата си.

Домакините успяха да изравнят играта на терена, след второто попадение и започнаха да гледат към вратата на Денчев. Добруджа имаше претенции за дузпа в 27 минута, за игра с ръка на защитник в „зелено-бял” екип, но главният съдия беше на друго мнение.

До края на полувремето резултатът остана непроменен, като „жълто-зелените” имаха още една- две добри възможности за гол, но в решителния момент им липсваше концентрация и точност.

Втората част на двубоя премина под знака на смените. И двамата старши треньори включиха всички футболисти, с които разполагаха. Това от своя страна пък накъса играта и първата по-сериозна атака дойде едва в 62 минута, когато Тодор Колев получи пас от Симеон Симеонов и стреля, но топката излезе в аут.

Симеон Симеонов и Тодор Колев, които влязоха като резерви започнаха да атакуват все по-често по крилата и да търсят извеждащи пасове към Румен Николов. Естонецът Данийл Ратников също имаше отличен шанс за гол, но вратарят Христов спаси неговия удар.

До края на двубоя „моряците” продължиха да атакуват и логичното се случи в 87 минута. Тодор Колев получи пас от Симеон Симеонов и от близка дистанция отбеляза за крайното 3:0.

Така варненският тим постигна втора поредна победа в контролите, след като преди няколко дена футболистите на Стефан Генов победиха Етър с 4:1.

Край на мача! Черно Море постигна класически успех над Добруджа в приятелски мач.

Черно Море е доста по-активният отбор през вторите 45 минути, като Симеон Симеонов непрестанно тормози отбраната на домакините.

87 минута: ГОООЛЛЛЛ! 3:0 за Черно Море! Тодор Колев бележи отблизо, след пас на Симеон Симеонов. Крилото на "моряците" се включи много добре през второто полувреме и при поредния си опит за попадение направи резултата класически.

82 минута: Ратников със страхотен пропуск, Радосвет Христов спаси негов удар от близка дистанция.

В последните минути и двата състава се активизираха, след като през по-голямата част от второто полувреме играта беше накъсана от смени.

75 минута: Тодор Колев проби по фланга, подаде към Николов на точката на дузпата, но двамата не се разбраха и Николов не успя да стреля към вратата.

70 минута: Недко Ангелов напуска игра, а на негово място влиза Танер. Иван Калинов също ще се включи в двубоя, Лазаров излиза.

68 минута: Пропуск за Черно Море! Ивелин Янев подаде на Румен Николов, който получи топката на точката за изпълнение на дузпа, стреля, но шутът му мина над вратата.

67 минута: Ратников подаде към Симеон Симеонов, който стреля опасно, но е бил в положение на засада.

62 минута: Една от малкото опасни атаки през второто полувреме. Тодор Колев стреля, след като Симеон Симеонов го изведе, но топката излезе в аут.

58 минута: Добруджа също прибегна до правото си на неограничен брой смени. Венци Желев влезе на мястото на Павлин Тодоров.

57 минута: Нова смяна в състава на "моряците". Румен Николов на мястото на Паломино, Виктор Митев пък замести Михаил Лазаров.

56 минута: Нова смяна в състава на домакините. Денис Судин влиза на мястото на Славомир Илиев.

49 минута: Двойна смяна в състава на домакините. Явор Колев и Филип Филчев влизат в игра, на мястото на Петров и Ники Илиев.

48 мимнута: Добра възможност за Черно Море! Симеонов подаде към Ратников, той към Тодор Колев, който се включи отляво и стреля, но Христов спаси.

46 минута: Смяна и в състава на Добруджа. Любомир Михалев влиза на мястото на Валери Михайлов.

В игра за Черно Море се появиха Илко Пиргов, Тодор Колев, Симеон Симеонов, Ратников, Димитър Петков и Християн Попов.

Начало на второто полувреме!

Край на първото полувреме!

Играта е равностойна, като и двата тима имат възможности за попадения. Черно Море вече разчита предимно на контраатаки, след като води комфортно в резултата, докато Добруджа се опитва да намали пасива си.

41 минута: Ники Станков потърси Ники Илиев, но той не успря да засече топката и тя попадна в ръцете на Денчев. Сериозен пропуск за Добруджа.

34 минута: Валери Михайлов овладя топката, защитата на гостите беше неподготвена, но Михайлов се забави. Все пак подаде на Ники Станков, който стреля, но Денчев спаси.

32 минута: Илиян Капитанов подаде към Дончо Атанасов, той стреля от воле, но топката мина встрани от вратата на Христов.

30 минута: Ивайло Лазаров центрира в наказателното поле, там играч в жълто-зелен екип отправи опасен удар с глава, но бранител на "моряците" изчисти в корнер.

27 минута: Претенции за дузпа от страна на Добруджа за игра с ръка в наказателното поле на защитник на Черно Море. Съдията обаче е на мнение, че такава няма и играта продължава.

22 минута: Благомир Илиев и Ники Илиев разиграват в половината на гостите, но без резултат.

В минутите след втория гол, действията се развиват предимно в центъра на терена, като Добруджа се опитва да създава опасности пред вратата на Пиргов и да върне интригата.

16 минута! ГОООЛЛЛ за Черно Море! 2:0! Жоро Илиев подаде към Дончо Атанасов, той стреля опасно. Вратарят на домакините Радосвет Христов спаси, но Паломино при добавката не остави шансове за Христов и реализира за 2:0!

Отборът на Добруджа е по-плахият тим в началните минути, въпреки че срещата е приятелска и добричлии са домакини.

8 минута: Георги Илиев изпълни пряк свободен удар и завъртя топката над стената. Вратарят Радосвет Христов се намеси и изчисти в корнер.

6 минута: ГОООЛЛЛ 1:0 за Черно Море! Младен Димитров върна нескопосано топката към своя вратар, който не очакваше това и топката мина под краката му! Нелеп автогол и "моряците" повеждат.