3. Черно море се справи с Левски и при реванша

Черно море се справи с Левски и при реванша

Децата на Черно Море родени през 1996г. се класираха за 1/2 финалите на Държавното първенство в тази възрастова група. В среща-реванш от 1/4 финалите при адска жега и пред около 100-на зрители на терена на Спортен комплекс „Черно Море”

Децата на Черно Море родени през 1996г. се класираха за 1/2 финалите на Държавното първенство в тази възрастова група. В среща-реванш от 1/4 финалите при адска жега и пред около 100-на зрители на терена на Спортен комплекс „Черно Море” под Аспаруховия мост, младите “моряци” постигнаха минимален успех с 1-0 над връстниците си от Левски и с общ резултат 3-0 от двата мача напълно заслужено продължават напред, съобщава официалният сайт на варненския тим.

Двубоят започна с очакван натиск на гостите, които имаха нелеката задача да заличат пасива си от два гола от първата среща. Въпреки териториалното надмощие на „сините” обаче, варненци играха тактически грамотно и не позволиха на съперника да стигне до по-сериозни голови опасности. Възпитаниците на старши треньора Иван Николов също имаха своите шансове преди почивката, като с пропуски се отчетоха Димитър Кирчев и Кадир Кадир. Последният изпълни перфектно пряк свободен удар в 33-та мин., който бе спасен със сетни усилия от вратаря на Левски. В 44-та минута обаче стражът на „сините” трябваше да вади топката от мрежата си, след като Кристиян Пешков с хубав диагонален удар не му остави никакви шансове и изведе Черно Море напред в резултата, а малко по-късно отново той пропусна да удвои. Последва нов натиск на гостите, но с отличните си намеси вратарят на „моряците” Атанас Найденов отчая противниковите нападатели, сред които най-деен бе Николай Петков.

В 62-та минута пък Димитър Кирчев можеше да сложи точка на спора, но ударът му от воле мина на сантиметри над гредата. В последните минути „сините” се хвърлиха ва банк напред, но така и не успяха да намерят верния път към вратата на варненци, която бе заключена от стража Найденов, а при една от ситуациите и гредата се оказа негов пръв помощник. Така след последния съдийски сигнал на рефера Мартин Богдев, който свири в А група, напълно заслужено младите „моряци” триумфираха и вече чакат следващия си съперник.