3. Черно море се върна към победите и нанесе 11-та загуба на Монтана (ВИДЕО)

Черно море се върна към победите и нанесе 11-та загуба на Монтана (ВИДЕО)

Моряците задълбочиха още повече проблемите на Монтана след 2:0 в Ловеч.

Черно море стигна до 2:0 срещу Монтана при гостуването си на градския стадион в Ловеч в мача помежду им от 15-ия кръг на Първа професионална лига. С по един гол във двете полувремена футболистите на Героги Иванов спечелиха трите точки след два мача без победа и се върнаха на третото място в класирането преди ЦСКА да са изиграли своята среща от кръга.

Още от първите минути "мораците" показаха по-агресивна игра и във втората минута Христо Иванов трябваше с една ръка да избива коварен удар след разбъркване в защитата. В следващите минути отново капитанът на Монтана трябваше да се намесва срещу Бакари и Георги Илиев.

В 16-та минута Монтана записа най-чистото си положение за първото полувреме, след като Сергей Георгиев засече топката с глава от корнер, но Коварж изби почти от голлинията със страхотен рефлекс.

В 25-та минута обаче именно той сгреши фатално, след като се готвеше да прати топката напред, но я изпусна и Бакари се възползва, вкарвайки на опразнената врата.

След попадението си Черно море продължиха с натиска и Коконов, Бакари и Илиев имаха своите шансове да удвоят.

Черно море пренесоха добрата си игра и във втората част. В 50-та минута Бакари бе много близо до втория си гол след центриране на Венков, но Иван Михов изби в последния момент.

В следващите минути Монтана се опитаха да поглеждат по-често към вратата на съперника и в 59-та минута стигнаха до много добро положение, след като защитата на моряците не успя да изчисти добре центриране и Даниел Генов пробва удар от воле, но топката излетя встрани.

Десет минути по-късно обаче варненци сложиха точка на спора, след като Венков не успя да намери по земя непокрития Бакари, топката стигна малко след наказателното поле, а от там Тодор Паланков прати мощен шут, който влетя в горния десен ъгъл на Христо Иванов.

Така с победата си Черно море събират 27 точки и излизат на третото място в класирането, но и с мач повече от всички отбори около тях. Монтана пък остават на дъното с едва 8 точки - на четири от 13-ия Нефтохимик.

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 1:1

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза