3. Черно море си осигури второто място във втората шестица (ВИДЕО)

Черно море си осигури второто място във втората шестица (ВИДЕО)

"Моряците" победиха Хасково с 3:1 и са на седем точки от Славия два кръга преди края

Отборът на Черно море със сигурност ще завърши поне на второ място във втората шестица. „Моряците” победиха Хасково с 3:1 като гост в последен мач от 30-ия кръг на „А” група и вече имат 47 точки – със седем повече от третия Славия два кръга преди края на първенството.

Себастиан Ернандес (33’), Вилиян Бижев (39’) и Марчин Бургахрд (62’) бяха точни за „морето”, а крайното 3:1 оформи Владислав Узунов в 73-тата минута.

Тимът на Никола Спасов владееше инициативата през пълните 90 минути и резонно си тръгна с победата от Хасково.

Двубоят започна с тройно спасяване на Банков в 10-ата минута, но вратарят на домакините нямаше какво да направи в 33-ата, когато Ернандес преодоля Скерлев, след което с премерен удар заби топката в долния ляв ъгъл на Банков.

Шест по-късно „моряците” удвоиха аванса си. Удар на Клок бе блокиран, но топката попадна в Бижев, който стреля от границата на наказателното поле, ударът му рикошира в бранител, излъга Банков и топката се озова в мрежата му за втори път.

Малко след началото на втората част Черно море отбеляза и трети гол. Орхан Акташ сбърка при едно подаване назад, Бургхард открадна топката, излезе сам срещу стража на Хасково и без проблеми направи резултата класически.

Крайното 3:1 оформи Влади Узунов в 73-тата минута след добра атака на Хасково. Долапчиев бе изведен, събра трима бранители на Черно море около себе си и намери непокрития Узунов. Той с прецизен удар с левия крак стреля по земя и отбеляза почетното попадение за домакините.

С победата Черно море е с 47 точки, на три зад лидера Левски и на седем пред третия Славия. Хасково остава последен с 15.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо