3. Черно море спечели „морското дерби” на „Лазур”, Генерала дебютира със загуба начело на Черноморец (видео)

Божилов и Илиев бележат за „моряците”, а Андре за „акулите”, Андонов изпуска дузпа за бургазлии

Отборът на Черноморец продължава със слабите си игри от началото на пролетния полусезон, след като днес отстъпи с 1:2 на тима на Черно море в дебюта на Георги Василев начело на „акулите”. Срещата се игра на стадион „Лазур” и бе от програмата на 20-ия кръг на родната „А” група.

Двубоят започна равностойно, а в 9-та минута гостите излязоха напред в резултата, след като Георги Божилов опита удар от лявата част на наказателното поле, топката рикошира в крака на Терзиев, прехвърли Борел и влетя в мрежата му за 1:0.

След попадението „моряците” продължиха да владеят повече кълбото, докато „акулите” така и не можеха да напипат своя ритъм. Така се стигна до 18-ата минута, когато Георги Илиев удвои преднината на варненци от дузпа, отсъдена за нарушение на Старокин срещу Сашо Александров.

След втория гол бургазлии опитаха да осъществят натиск, търсейки връщане поне на едното попадение. В 23-ата минута Зайц шутира от границата на пеналта, но кълбото прелетя встрани от вратата на Пиргов. 4 минути по-късно преднината на „моряците” можеше да бъде класическа, но Борел спаси с вещина изстрел от малък ъгъл на Тодор Колев.

До края на полувремето темпото поспадна, а единственото по-интересно положение бе бомбен шут от средна дистанция на Зайц, който премина на сантиметри над напречната греда на Черно море. Нов гол обаче не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 2:0 за „моряците”.

Втората част стартира също стартира много равностойно, като в началните минути двата отбора не можеха да намерят път към противниковата врата.

Така се стигна до 62-ата минута, когато Танко Дяков спъна Койта в наказателното си поле и Антон Генов отсъди дузпа за бургазлии. Зад топката застана Георги Андонов, който стреля в долния ляв ъгъл, но Пиргов показа страхотен рефлекс и изби в корнер.

След пропуснатата дузпа домакините сътвориха още няколко напрегнати момента пред Пиргов, които обаче не доведоха до така желаното попадение. В 81-ата минута Андре засече с глава центриране от корнер, ала кълбото премина далеч от вратата на Пиргов.

Така дойде даденото от рефера продължение, когато Браганца центрира от фаул, резервата Стоянов скочи заедно с Андре, но отклони топката във вратата си. Този гол обаче се оказа недостатъчен за Черноморец да спаси поражението и така Черно море се наложи с 2:1 в "морското дерби".

След успеха „моряците” се намират на 6-о място във временното класиране с актив от 33 точки, на 5 зад 3-ия ЦСКА. Домакините от Бургас пък са 8-и с 29 пункта.