3. Черно море спечели морското дерби с Черноморец +ВИДЕО

Черно море спечели морското дерби с Черноморец +ВИДЕО

Райков и Бакари носят втори пореден успех на "моряците", който ги връща на 6-ото място пред Левски

Черно море победи Черноморец с 2:0 в морското дерби на 14-ия кръг и отново зае 6-ото място в класирането за сметка на Левски. Герой за „моряците” отново бе Бакари, който вкара втория гол в мача в добавеното време, а преди почивката удари греда. Иначе Симеон Райков откри в 11-ата минута – крехка преднина от един гол, която се задържа до самия край. В края на двете полувремена бургазлии най-осезаемо потърсиха изравняване, но липса на класа при завършващия удар отново се оказа проблемът в тима на Димитър Димитров.

Успехът, който е втори пореден, връща тима на Гонзо на 6-ото място с точка повече от Левски.

Черноморец остана 11-ти с 12 точки.

Двубоят остана "на тъмно" заради мача между Нефтохимик и Литекс, който бе пренасрочен заради невъзможността на "шейховете" да играят на "Лазур".

Черноморец получи удар още на загрявката, когато Ванчо Траянов получи контузия. Вместо него като титуляр излезе Милен Гамаков.

Черно море осъществи масиран натиск в първите минути и откри резултата в 11-ата минута. Райков засече на точката на дузпата центриране отдясно на Окоро, за да я прати в долния ляв ъгъл.

Домакините можеха да удвоят своя аванс в 36-ата минута, но шутът на Бакари извън пеналта рикошира в напречната греда. За гостите пък пропусна Фонсека, като Китанов се намеси решително.

След подновяването на играта Черно море контролираше събитията на терена, но беше принуден да се прибере в своята половина в края, когато Гамаков се размина с топката при подаване към вратарското поле.

Бакари сложи точка на спора в добавеното време, когато вкара втори гол за Черно море и четвърти в своята сметка от началото на сезона, изпреварвайки Дашев при контраатака.

Така Черно море събра 23 точки и остана 6-ти и след 14-ия кръг.