3. Черно море спря ЦСКА, изпускайки дузпа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Черно море спря ЦСКА, изпускайки дузпа (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Моряците" сложиха край на серията на "червените" от пет поредни победи в „А” група след 0:0 в здрав и открит мач на замъгления „Тича”

Черно море сложи край на серията на ЦСКА от пет поредни победи в „А” група след 0:0 в здрав и открит мач на замъгления „Тича”. Въпреки пропуск на Бакари от дузпа, „моряците” останаха без поражение от „червените” от 2008 г. насам (3 победи и 4 равенства).

Гостите, които се радваха на мощна подкрепа от трибуните, имаха повече положения, но стреляха неточно. Черно море и техният треньор Гонзо имаха претенции за още една дузпа, която предхождаше тази в 74-ата минута.

Преди стотния мач между двата тима в „А” група имаше сблъсъци между феновете на ЦСКА и полицията заради провокации от страна на привържениците на домакините.

Черно море имаше териториален превес в първите минути, като тежките сблъсъци преобладаваха.

Първият по-опасен удар обаче бе на ЦСКА в 13-ата минута. Гъргоров шутира изненадващо по тревата от около 30-ина метра и топката се търкулна страховито покрай лявата греда в аут.

Черно море отвърна с изсипване след корнер, което доведе до изключително разбъркване в наказателното поле, от което „армейците” излязоха „сухи”. Редица „моряци” опитаха, но не успяха да стрелят при карамбола и гостите изчистиха.

Картоните започнаха и до първия половин час бяха показани два жълти на играчи на домакините – на Бакари и Божилов.

Най-спорната ситуация дойде в 34-ата минута, когато силен удар на Окоро на около 2 метра пред границата срещна лакътя на обръщащия се Чочев в наказателното поле на ЦСКА. Домакините воглаве с техния старши треньор Георги Иванов вдигнаха ръце, но реферът не отсъди дузпа.

ЦСКА можеше да отбележи в края на полувремето, когато силни шутове от фронтална позиция пред пеналта отправиха Чочев и Гъргоров. Китанов спаси първия удар, а втория премина покрай дясната му греда.

Така, след няколко опасни удари на ЦСКА и една спорна ситуация в наказателното им поле дойде почивката.

Черно море създаде първата си по-сериозна възможност в 49-ата минута, когато Бакари надскочи защитник и стреля с глава на задната греда, но Мболи спаси уверено.

Двата отбора си размениха по още няколко удара преди в 64-ата минута Котев да стреля с глава с гръб към вратата. Мболи изби летящата под гредата топка.

В 73-ата минута вече имаше пълни основания за 11-метров наказателен удар. Тогава Бакари хитро сви топката покрай Менди в наказателното поле и пуснатите дълги крака на защитника нямаше как да не препънат нападателя. Потърпевшият застана зад топката, но уцели страничната греда и резултатът остана 0:0.

До края резервата Тони Силва не успя да насочи топката във вратата на Черно море при центриране на Мартин Петров.

Така, ЦСКА пропусна възможността да се отдалечи с 8 точки от Ботев (Пловдив) на 3-ото място и дори да атакува още от сега челните места.

Черно море остана 7-ми след второ поредно равенство в плейофите, изравнявайки се с по 45 с Локо (Пд).

7 0 Черно Море 28 12 9 7 31 : 21 10 45

В състезание, в което два отбора завършат с равен брой точки, класирането ще се определи по следният начин: