3. Черно море удължи серията от загуби на Славия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Черно море удължи серията от загуби на Славия (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Моряците” взеха трудна победа в София с 3:1, „белите” със зрелищна греда

Славия допусна шеста поредна загуба в  А група от началото на сезона. Този път „белите” отстъпиха на Черно море като домакини с 1:3 в среща от деветия кръг на първенството, която се проведе пред около 200 човека на стадион „Славия”.

За гостите от Варна точни бяха Живко Петков в 10-ата минута, Иван Коконов в 50-ата и Симеон Райков в 93-ата. За домакините почетното попадение вкара Мишел Платини в 56-ата минута. Това бе първият гол за столичния клуб от 5 мача насам. Десет минути преди края на редовното време славистите можеха да изравнят, но Бургзорг удари горната греда. Малко след това Райков сложи точка на спора с третия гол.

Така, след втората поредна загуба на старши треньора Иван Колев откакто застана начело на клуба, Славия е на предпоследното място във временното класиране с една 5 точки. Черно море е осми с актив от девет точки.

През първото полувреме отборът на Черно море видимо бе по-добрият. „Моряците” играха по-грамотно, предвижваха се по-компактно по терена и атакуваха по-агресивно. Първото положение в двубоя се случи пред вратата на столичния клуб. В 4-ата минута Георги Божилов стреля с глава, но не успя да намери очертанията на вратата. Гостите от Варна запазиха силното темпо в началните минути на двубоя и стигнаха до гол след статично положение. Тогава топката бе центрирана от ъглов удар, в наказателното поле Живко Петков надскочи всички и с глава даде преднина за варненци. Това е втори пореден двубой, в който Петков се разписва. Петков вкара и на ЦСКА за равенството 1:1.

След попадението домакините реагираха, но не по начина, по който би очаквал треньора Иван Колев. „Белите” трудно изнасяха топката, позволяваха лесно да губят топката пред наказателното поле на противника и като цяло липсваше креативност и острота в атаките на славистите. Всичко това предизвика и негативната реакция на привържениците, посетили двубоя на стадион „Славия”, като на момент те иронично ръкопляскаха на безсилието на домакините.

Първият удар към вратата на Черно море бе отправен едва в 31-ата минута. Жереми Манзоро шутира силно от границата на наказателното поле, но я прати много встрани в аут. До края на полувремето домакините се опитаха да наложат някаква преса на съперника и да задържат повече топката, това обаче не даде резултат.

Второто полувреме започна със смяна в редиците на Славия и по-активна игра. На терена влезе новото попълнение Костадин Дяков, което се оказа добър ход от страна на Колев.

В 50-ата минута отборът на Славия бе попарен с втори гол. Иван Коконов взе топката малко след централния кръг, напредна без въобще да бъде притесняван и с мощен удар от около 24-25 метра разстреля Емил Петров. Двата гола преднина за Черно море обаче бе стопена, като в основата на „бялата” атака, при която падна гола, бе именно влезлият Дяков. Той намери много добре в наказателното поле Мишел Платини и бразилецът с плътен удар по земя реализира.

Последваха силни минути за Славия, при които домакините можеха да изравнят. Първото по-сериозно положение  стана в 67-ата минута, когато Котев върна топката към вратаря Китанов и той я улови, при което съдията Георги Йорданов отсъди двоен фаул. Мишел Платини изпълни, но би право в куп от играчи от Варна.

Следващото много добро положение за столичани бе в 80-ата минута. Тогава Мичел Бургзорг направи нещо много красиво – изчака топката да тупне на земята след центриране, което заблуди бранител на гостите, и шутира мощно, но за негово нещастие нацели горната греда.

Точка на спора сложи Симеон Райков, който изпълни майсторски пряк свободен удар и прати топката до дясната греда. След това съдията свири край на двубоя. Но въпросите пред Славия не са съм края си...