3. Черно море удари Локо (Пд) и си върна първото място (ВИДЕО)

Черно море удари Локо (Пд) и си върна първото място (ВИДЕО)

"Моряците" с победа с 2:0 над "смърфовете"

Черно море победи Локомотив (Пд) с 2:0 в мач от четвъртия кръг на първа лига. С тази победа варненци си връщат първта позиция, на която за малко се бе качил Дунав.

Попаденията за "мояците" отбеляза Марек Кузма на два пъти.

Двубоят започна равностойно, но постепенно Черно море взе инициативата и доминираше в срещата.

В  15-тата минута   Георги Илиев стреля в стената, топката отиде в Уго Родригеш, който шутира от границата на пеналта, но твърде висок.

В 20-тата минута  Марчев центрира от свободен удар от почти фронтална позиция, Карагарен играе слабо с глава и топката отива право в ръцете на Михайлов.

В 29-тата минута  Черно море откри резултата. Марек Кузма бележи след остро центриране на Жоро Илиев от свободен удар. Капитанът на "моряците" даде страхотен пас, а нападателят мушна топката между краката на Ел Харуби.

Само осем минути след това  хубав удар от границата на наказателното поле на Марек Кузма, но Ел Харуби плонжира и улови.

В 45-тата минута нов шанс се откри нов шанс пред Марек Кузма. Уго Секо го изведе на страхотна позиция и той стреля, но прекалено неточно и високо над вратата.

В 57-ата минута  Черно море нанасе втори удар по "смърфовете". Марек Кузма бележи втория си гол в мача след пас на Уго Родригеш.

В 59-ата минута  фалцов удар на Мартин Камбуров от свободен удар, но топката премина в страни от вратата.

От тук до края гостите не можаха да стигнат до гол и така Черно море взе заслужен успех с 2:0 и измести Дунав от първото място.