3. Черно море удари Розова долина за Купата

Черно море удари Розова долина за Купата

Йосков и Коконов бележат за "моряците"

Отборът на Черно море успя да постигне важна победа в 1/16 финалите от турнира за Купата на България.

"Моряците" се наложиха с 2:1 при гостуването си в Казанлък над Розова долина. Точни за варненци бяха Иван Коконов в 20-ата и Йосков в 80-ата минута, а Рачев в 86-ата успя да намали за домакините.

За тази среща треньорът на Черно море Георги Иванов пусна голяма част от резервите на отбора, които се представиха на ниво и заслужено спечелиха срещата.

Иван Коконов откри резултата в 20-ата минута, след като бе изведен очи в очи с вратаря на домакините.

Георгиевски имаше шанс да изравни резултата в края на първата част, но се размина с топката на сантиметри.

В началото на втората част Коконов пропусна да удвои след добра намеса на вратаря на Розова долина. Все пак "моряците" стигнаха до втори гол в 80-ата минута чрез Йосков, който с хубав изстрел от границата на наказателното поле прати топката в мрежата.

В 86-ата минута след точно изпълнен наказателен удар Рачев оформи крайното 1:2.

След този успех варненци продължават напред в турнира за Купата.