3. Черно море удави пловдивския Локомотив (ВИДЕО+СНИМКИ)

Черно море удави пловдивския Локомотив (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бакари пропусна втора дузпа за една седмица, но помогна за първия успех на "моряците" в плейофите

Черно море се наложи над Локомотив (Пловдив) с 2:0 в среща от 30-ия кръг на „А” група и записа първа победа в плейофите след три последователни равенства. Успехът, постигнат с голове на Бергонси и Бакари при идентични ситуации след изпълнения на свободни удари във всяко едно от полувремената, оставя „моряците” на 6-ото място. Освен това, те дърпат с 4 точки пред 7-ия Локо (Пд) и отстояват с 1 от Ботев (Пд), който гостува на Лудогорец тази вечер, и почиващия Левски.

От своя страна „смърфовете”, които не успяха да създадат нито едно чисто голово положение, натрупаха 4 поредни загуби във втората фаза на шампионата и остават със своите 45 точки.

Нападателят на Черно море Бакари пропусна втора дузпа в рамките на една седмица, три минути след откриващото попадение в 17-ата на Бергонси. Валери Домовчийски удари напречната греда в началото на второто полувреме преди Бакари да се реваншира с втори гол за Черно море 9 минути преди края.

В началото гостите от Пловдив се настаниха в половината на Черно море, но не успяха да създадат чисто положение, въпреки че изпълниха четири корнера. Най-запомнящо се бе доброто центриране на Спас Делев от аутлинията в 9-ата минута, което бе засечено от Мартин Камбуров, но в тялото на защитник.

Черно море изнесе играта по-напред и при втория опасен удар откри резултата. Живко Атанасов на два пъти бе оставян да стреля с глава и в 17-ата минута неговото отклоняване от точката на дузпата бе продължено от Еденилсон Бергонси отблизо в мрежата.

Само две минути по-късно Черно море получи право на дузпа, след като Бакари се строполи в наказателното поле, когато Костадин Марков направи шпагат срещу него. Реферът Ставров посочи бялата точка, като нямаше претенции от страна на „смърфовете”. Потърпевшият застана зад топката, но отново мерникът му изневери. Испанецът с гамбийски произход пропусна втора дузпа в рамките на една седмица, след като шутира в напречната греда. Миналата неделя той изтърва срещу ЦСКА от бялата точка, като тогава стреля в десния стълб.

„Моряците” изпускат 5-а дузпа този сезон от 7 отсъдени.

Бакари се ядоса и започна да играе индивидуално. Веднъж стреля крайно неточно, но след това му се откри пространство на границата на наказателното поле, ала тогава Господинов парира тежкия му удар в десния на вратаря ъгъл.

До почивката добри пробиви отляво направи Венков, но гостите се разминаха с втори гол пасив.

Локомотив отново започна по-дейно след почивката, като изявите им се ограничиха с няколко опасни шута на Камбуров.

Черно море пък удари втора греда от статично положение. Валери Домовчийски шутира в рамката от свободен удар в 53-ата минута.

След малко нерви, породени от неадекватността на съдията Ставров и неговите помощници, „моряците” довършиха „смърфовете” с втори гол в 81-ата минута. Бакари изкупи единия „грях” за двата си пропуска от бялата точка напоследък. Нападателят се възползва от отклонена топка на Божилов с глава при поредно статично положение, издебна вратаря на задната греда и от ждроб вкара под рамката.

Така, Георги Иванов записа втори домакински успех срещу родния си Локомотив (Пловдив) този сезон. През есента двата отбора си размениха по една победа с по 1:0.