3. Черно море вкара три на апатичен Ботев (ВИДЕО+СНИМКИ)

Черно море вкара три на апатичен Ботев (ВИДЕО+СНИМКИ)

Матиас Курьор се сбогува с публиката на "Тича" с гол в края на двубоя

Черно море не срещна сериозна съпротива в двубоя срещу Ботев (Пд) от 34-ия кръг на „А” група, спечелвайки срещата на стадион „Тича” с класическото 3:0.

Бакари откри за „моряците” в 25-ата след грешка на вратаря Голас, а Георги Илиев удвои в 59-ата. Матиас Курьор се сбогува с публиката на „Тича” с красиво попадение в 88-ата, оформяйки крайния резултат.

Въпреки силните първи минути и за двата тима, почти изцяло липсваше заряд през първата част на двубоя на „Тича”.

Домакините залагаха на дълги центрирания към Бакари през първите 45 минути, като в 4-ата гамбиецът с испански паспорт можеше да открие резултата, но ударът му намери сглобката на вратата.

В 25-ата фрапантна грешка на Голас доведе до първия гол в срещата. Георги Илиев центрира от фаул, вратарят на „канарчетата” излезе да боксира, но се забави и Бакари насочи с глава точно топката към вратата за 1:0, резултат останал непроменен до почивката.

Ботев вдигна значително оборотите през второто полувреме, като в 50-ата Серкан Юсеин беше много близо до изравнително попадение, но ударът му не намери рамката на вратата.

В 59-ата капитанът на „моряците” Георги Илиев  увенча добрата си игра с красив гол. Илиев овладя топката в наказателното поле след пас на Клок, финтира бранител и с точен удар по земя покачи на 2:0.

Кратък, но проливен дъжд в последния четвърт час затрудни максимално „канарчетата”, които не се отказаха да търсят гола, но завършваха атаките си със слаби удари, които не затрудниха Китанов.

В 88-ата минута Матиас Курьор открадна топката от Фили Филипов, напредна в полето на гостите и с техничен прехвърлящ удар оформи крайното 3:0.

Над 15 000 лева глоба за Спартак Варна след дербито с Черно море

10 000 са заради надвишаване цената на билетите за привържениците на гостуващия отбор

Вальо Илиев: Не искам да виждам такова лице на отбора

"С това поведение няма как да продължаваме"

Митов: И двата отбора можеха да спечелят