3. Черно море започна с победа сезона след 2:0 над Монтана

Черно море започна с победа сезона след 2:0 над Монтана

"Моряците" надиграха през втората част съперника и отмъстиха за миналия сезон, Миро Манолов се завърна в игра

Черно море започна с победа новия сезон. „Моряците“ извоюваха сладки три точки, след като надиграха с 2:0 Монтана и си върнаха за онова 0:4 миналата година.

В мач със слабо първо и силно второ полувреме тимът на Стефан Генов действа практично и с голове на Божилов и Камазала спечели трите точки.

В тази среща след две години отсъствие завръщане направи нападателят на тима Мирослав Манолов.

Първата час бе равностойна. В началните 30 минути гостите дори стояха малко по-добре на терена. Голови ситуации обаче нямаше, с изключение на една много добра за гостите, която Борис Кондев не реализира.

През второто полувреме нещата се промениха. В 54-ата минута Георги Божилов бе намерен бързо от Камазола и с гръб към вратата след като се обърна, отбеляза хубаво попадение.

Двадесет минути след това Камазола центрира от пряк свободен, никой не можа да намери топката и тя тупна пред вратаря Христо Иванов, след което за втори път влетя в мрежата.

След попадението Монтана напълно загуби желанието си за игра и мачът започна сякаш да се доиграва. „Моряците“ имаха няколко опасни ситуации за гол, но пропуски на Росен Колев, Румен Николов и добри намеси на вратаря спасиха Монтана от трети гол.

Интересен бе моментът със завръщането на Мирослав Манолова в игра за варненци след две години отсъствие. Той се появи в игра в 66-ата минута и бе бурно аплодиран от 1500-те зрители на стадион „Тича“