3. Черноморец би Черно море с 3:2 в страхотен спектакъл на "Лазур" (видео+снимки)

Черноморец би Черно море с 3:2 в страхотен спектакъл на "Лазур" (видео+снимки)

"Акулите" отново излязоха 3-и в класирането

Отборът на Черноморец постигна изключително важна победа в борбата си за участие в евротурнирите през следващия сезон, след като днес спечели морското дерби с Черно море с 3:2 в страхотен спектакъл. Срещата се игра на стадион "Лазур" и бе от програмата на 23-ия кръг на родната "А" група.

Гостите дадоха две свидни жертви в този сблъсък, след като още през първата част принудително напуснаха Росен Колев и Дончо Атанасов.

Двубоят пък започна с удар с глава на Венци Христов след центриране на Асис, но топката премина покрай вратата. Домакините от Черноморец продължаваха да натискат и в 8-та минута Боли получи в наказателното поле и финтира бранител, но точно преди да стреля Сашо Александров притича и изчисти в ъглов удар.

В 13-ата минута Боли засече с ръка центриране от дясно, топката влезе в мрежата, но реферът отмени гола и показа жълт картон на нападателя.

В ответната атака Мирослав Манолов навлезе опасно в наказателното поле, но реши да подава за Дончо Атанасов, бранител на домакините обаче направи решителен шпагат и изчисти.

В 23-ата минута, "акулите" организираха много опасна атака, при която Боли намери Венци Христов непокрит в пеналта, последният стреля от воле, но Денчев спаси.

Последва силен удар на Божилов от дистанция, който попадна право в ръцете на Колев. В следващата атака пък, Дончо Атанасов намери Фернандес на десния фланг, вторият центрира добре в пеналта именно за Атанасов, който стреля с глава, но Колев спаси.

Така се стигна до 34-ата минута, когато Христов получи в пеналта и подаде на непокрития Шаешу, който стреля, Денчев спаси, но топката отиде в Асис, който отблизо не сбърка за 1:0.

До края на полувремето "акулите" имаха още две възможности за гол, но Шаешу изведе Боли в наказателното поле, нападателят стреля, но хвърлилият се в краката му Денчев изби, след което кълбото срещна гредата и излезе в корнер. В другия случай пък Боли закъсна малко при едно подаване на Асис в пеналта и изстрелът му излезе в аут.

Нов гол обаче не падна и така двата отбора се оттеглиха на почивка при минимален аванс за бургазлии.

Втората част стартира също с уверена игра и в 53-ата Асис центрира в наказателното поле на Черно море, къде Шаешу засече от воле и удвои аванса на "акулите".

След това попадение "моряците" се вдигнаха в търсена на изравняване на резултата и в 59-ата минута те бяха близо до това върнат единия гол, след като Румен Николов качи топката на главата на непокрития Манолов, който от малкия пеналт обаче стреля покрай вратата на Колев.

Последваха нови минути на надмощие на домакините и в 62-ата минута в наказателното поле на гостите последва меле, в което пропуски последователно направиха Боли, Шаешу и Балджийски.

Така дойде 70-ата минута, когато Божилов свали с глава за Миро Манолов центриране от собствената му половина, а нисичкият нападател със страхотно воле направи безпомощен Колев за 1:2.

Веднага след гола варненци имаха още две страхотни ситуации за гол, но при първата Симеон Симеонов стреля покрай вратата, а при втората Божилов получи на десния фланг и центрира в пеналта, където Сашо Александров стреля, ала над вратата.

Домакините от Черноморец обаче отново изравниха играта и на свой ред натиснаха и в 83-ата минута Шаешу пресече едно подаване на Сашо Александров и напредна към пеналта, след което намери Дяков на скорост в наказателното поле, а последният не сбърка за 3:1.

Гостите от Варна обаче отново не се предадоха и само 180 секунди по-късно отново се върнаха в мача. Тогава Илиев намери Камазола пред наказателното поле, халфът стреля силно с десния крак, кълбото се отклони леко в тяло на бранител на домакините и влетя в мрежата на Колев за крайното 2:3.