3. Черноморец честити рождения ден на Балъков с 3:1 в Благоевград (видео)

Черноморец честити рождения ден на Балъков с 3:1 в Благоевград (видео)

"Орлетата" сефтосаха отварянето на вратите на обновения си стадион със загуба

Пирин сефтоса отварянето на вратите на обновения си стадион „Христо Ботев” със загуба. След като не бяха губили в 5 мача от началото на пролетта, и бяха спрели всички отбори в „А” група, борещи се за шампионска титла, днес  „орлетата” загубиха от Красимир Балъков и неговия Черноморец – 1:3.

Над 3500 зажеднели фенове на футбола в Благоевград дойдоха да видят първия мач на своя отбор в града от юни месец насам, но видяха само отбора, но не и победа.

Красимир Балъков пък сложи тотален край на уникалната за своя отбор серия от 11 мача без победа. Преди няколко дни отборът му надигра Локомотив (Мездра) с 3:0, а навръх рождения си ден постигна още една чакана дълго време победа.

Двубоят започна вихрено за гостите. Само до 10-ата минута те вече водеха с 2:0. В 7-ата минута след изпълнение на корнер, Мартин Тошев стреля с глава, топката се удари в напречната греда, а Педриня добави кълбото в мрежата. В 9-ата аржентинецът Адриан Фернандес навърза четири-пет защитника на Пирин и пусна топката хитро покрай Макенджиев, с което отборът на Балъков си осигури много комфортна преднина.

В следващите минути сякаш отборът на Пирин бе в нокдаун, от който излезе след 28-ата минута. Тогава Даниел Младенов центрира, а Енис Хайри си вкара ефектен автогол. Още в следващата атака играчите на Стефан Грозданов организираха опасна атака, Педриня игра с ръка, а реферът Вихрен Манев бе категоричен – дузпа. Зад топката застана Тодор Паланков, който стреля по земя, но Борел хвана ъгъла и спаси. До края на първата част Драги Коцев пък изпусна да изравни от 2 метра.

За разлика от първото полувреме, когато мачът бе отличен, през второто той тотално смени облика си. Зоран Златковски имаше добра възможност в 51-ата минута, а най-интересното положение бе в 71-ата, когато  след удар към вратата капитанът на Черноморец Йохан Зайц като че ли игра с ръка, но съдията не бе на това мнение.

Две минути пред това обаче Черноморец вече бе повел с 3:1, след като младият германец Матиас Мориц се възползва от грешка в защитата на Пирин и прехвърли технично Макенджиев.

Така Черноморец ще навлезе по съвсем различен начин в психологически план към двубоя си с Левски следващия уикенд.