3. Черноморец повали Лудогорец на "Лазур" (СНИМКИ)

Черноморец повали Лудогорец на "Лазур" (СНИМКИ)

Шампионът на България регистрира първото си поражение в "А" група през сезона, след като загуби с 0:1 от "акулите"

Шампионът на България Лудогорец регистрира първата си загуба в родната „А” група през този сезон, след като днес отстъпи с минималното 0:1 като гост на Черноморец. Двубоят от 10-ия кръг на българското първенство и се проведе на стадион „Лазур”, а единственото попадение в срещата отбеляза Тодор Паланков в 31-ата минута.

Първата по-интересна ситуация в мача дойде в 3-ата минута, когато Венци Христов стреля към вратата на Лудогорец, но Иван Чворович успя да избие в корнер. Лудогорец пък отвърна с удар на Йордан Минев, който обаче бе отразен от Стоян Колев.

В 11-ата минута Емил Гъргоров изпълни корнер за Лудогорец, топката бе засечена от Станислав Генчев с глава, но не попадна в целта. Малко след това се откри нова възможност пред Генчев, който отново стреля с глава след центриране от ъглов удар, но кълбото премина покрай вратата.

Резултатът бе открит в 31-ата минута, когато Тодор Паланков успя да изведе „акулите” с гол напред. Уатара центрира кълбото в наказателното поле на Лудогорец, нито един от играчите на гостите не можа да изчисти и Паланков успя да прати кълбото в мрежата за 1:0.

Гостите можеха да изравнят в 37-ата минута, но ударът на Иван Стоянов към вратата на Черноморец бе слаб и топката не попадна в мрежата на домакините. Три минути след това Балтанов нанесе далечен изстрел, но кълбото не попадна в рамките на вратата на шампионите.

Лудогорец се представи силно през втората част и усилено търсеше начин да изравни резултата още от самото начало на второто полувреме. В 49-ата минута Марселиньо преодоля трима играчи на съперника и стреля към вратата на Стоян Колев, но кълбото не попадна в очертанията на вратата. Три минути по-късно удар с глава на Франк Гела бе спасен от Стоян Колев.

В 65-ата минута Емил Гъргоров центрира от корнер, а Моци стреля с глава, но кълбото не попадна в очертанията на вратата. В следващите минути Лудогорец продължи да се опитва да достигне до равенството, но Черноморец успяваше да запази преднината си. До края на двубоя така и не се стигна до нов гол и по този начин „акулите” спечелиха мача с 1:0 и нанесоха първа загуба на Лудогорец в шампионата през този сезон.

След поражението шампионите остават с 25 точки на върха на подреждането. Черноморец, който днес постигна четвърта победа в последните си пет мача от шампионата, е на 6-ото място с 15 пункта.