3. Черноморец пресуши Черно море в морското дерби (видео)

Черноморец пресуши Черно море в морското дерби (видео)

„Акулите” се разправиха с „моряците” за 2:0

Черноморец задълбочи кризата в Черно море и победи с 2:0 като гост на стадион „Тича”. Това бе четвърти пореден мач, в който „моряците” не са вкарвали гол, а бургаските „акули” запазиха традицията в сблъсъка между двата тима от миналия сезон, а именно гостът да побеждава. Андонов и Асис донесоха успеха с голове в 33-ата и 73-ата минути.

Така, след  този успех Черноморец се изкачи до третото място на три точки от втория ЦСКА. Варненци вече са седми във временното класиране.

Домакините започнаха със самочувствие срещата и веднага след даването на първия съдийски „моряците” се втурнаха към вратата на Стоян Колев. Те се опитаха по всякакви начини да преодолеят защитата на бургазлии, но късметът не беше на тяхна страна. Още в първата минута се откри първата опасност пред вратата на „акулите”, но Колев бе заключил вратата си. Миро Манолов, Дончо Атанасов и Йотов направиха няколко непростими пропуска.

Момчетата на Димитър Димитров разчитаха предимно на бързи контраатаки, в чиято основа бяха Жужу и Асис. Бранителите на домакините на моменти играха разконцентрирано и тези грешки бяха наказани. В 33-ата минута Асис направи страхотен рейд, навлезе в наказателното поле, видя тичащия успоредно на него Андонов и веднага му попаде. Нападателят засече с глава и не остави никакви шансове на Илко Пиргов.

Окрилени от гола, „акулите” заиграха още по-уверено и здравата изпотиха бранителите от Варна, които играха като че ли имаха олово в кратака. Няколко секунди след това Жужу можеше да удвои преднината след нова кинжална атака. Той засече с глава и мощно разтресе горната греда.

През второто полувреме двата тима продължиха да играят открит, атакуващ и приятен за окото футбол. Тимът от Бургас започна доста активно частта и се опита да вкара ранен гол и да реши мача бързо. Наставникът на варненци взе мерки и направи смяна, с която показа, че не се е предал. Той пусна в игра звездата си Хермес Паломино, който замени неубедително представилия се Божилов. Този ход даде импулс на „моряците” и те погледнаха по-смело към вратата на Колев.

Възпитаниците на Херо обаче продължиха да играят със самочувствие и без напрежение. Това даде своя резултат в 73-ата минута, когато след груба грешка на Пиргов Асис направи преднината на бургазлии още по-комфортна. Стражът на „моряците” излезе неразчетено след центриране, Асис игра с глава и топката се търкулна във вратата му. Бранител се опита в последния момент да я изчисти, но кълбото вече бе минало с целия си обем голлинията.

До края на двубоя домакините направиха всичко възможно да върнат поне един гол, но това така и не се случи. Гостите действаха стабилно в центъра на терена и трудно позволяваха на варненци да изнасят топката. Паломино даде всички от себе си, но само той не бе достатъчен. Показателно за играта на моряците бе, че 10 минути преди края феновете си тръгнаха от стадиона.