3. Черноморец сдаде първото място на Левски

Черноморец сдаде първото място на Левски

“Акулите” направиха 0:0 със Сливен, два гола за “воеводите” отменени заради засада

Отборите на Черноморец и Сливен не излъчиха победител и завършиха при нулево равенство мача си от 6-тия кръг на “А” група. По този начин възпитаниците на Красимир Балъков сдадоха първата си позиция във временното класиране на Левски, като изостават с 1 точка от “сините”. От своя страна Сливен запазва 14-та си позиция в подреждането, но се приближи само на точка от 14-тия Видима. Заради предприетите ремонтни действия на тревната настилка на стадион “Лазур” Черноморец дмакинства на стадиона на Сливен – “Хаджи Димитър”.

В началните минути на първото полувреме футболистите на Сливен бяха по-активни и създадоха две много опасни положения за гол. В 8-ата минута капитанът на “воеводите” Миндев стреля от далечна дистанция, но вратарят на Черноморец Борел изби. Малко след това Христов също опита късмета си с удар извън наказателното поле, но топката излезе в аут. След тези епизоди футболистите на Черноморец се окупитиха и на свой ред създадоха добро положение за гол. Фернандес изведе Дос Сантос сам срещу вратаря на Сливен Караманов, но той стреля неточно. До края на полувремето футболистите на Сливен създадоха още две положения, но те бяха пропиляни от Миранда и Лазари.

Второто полувреме започна много динамично, като двата отбора си размениха опасни ситуации за гол. Първо в 47-ата минута удар на Андонов бе спасен с вещина от Караманов, а в следващата атака вратарят на Черноморец Борел излезе и предотврати извеждащо подаване към Ямуков. Малко след това Фернандес имаше отлична възможност да открие резултата след грешка в защитата на Сливен, но ударът му премина над напречната греда. В 65-ата минута символичните гости от Сливен удариха гредата след удар на Явор Иванов.

В следващата атака Бакалов също можеше да се разпише, но Борел бе на своя пост и спаси. Малко след това гол за Сливен бе отменен заради положение на засада. Черноморец също имаше своите шансове за гол, но резервата Муса и Марсио показаха несъсредоточеност пред гола. Последното положение в мача бе на сметката на Сливен. След изпълнение на фаул в 78-ата минута Миндев се разписа, но и този гол бе отменен заради положение на засада.

Черноморец – Сливен 0:0

Сливен: Караманов, Филипов, Миндев (к), Ковачев, Стоянов, Миранда, Ямуков, Игнатов, Бакалов, Христов, Иванов;

Черноморец: Борел, Зайц, Дянков (к), Хайри, Старокин, Паланков, Марсио, Педриня, Дос Сантос, Г. Андонов, Фернандес;

Жълти картони: Хайри, Фернандес, Андре (Черноморец); Ямуков, Игнатов, Бакалов (Сливен)

Стадион: “Хаджи Димитър”, Сливен

Главен съдия: Ивайло Стоянов

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА