3. Черноморец ще нощува на върха в "А" група, след 3:0 над Своге, в Бургас

Черноморец ще нощува на върха в "А" група, след 3:0 над Своге, в Бургас

Черноморец ще нощува на върха в "А" група, след 3:0 над Своге, в Бургас.

Отборът на Черноморец продължава да е без загубена точка в Бургас, след като победи новака в „А” група – Спортист с калсическото 3:0. Благодарение на тази победа „акулите” ще нощуват на върха в родното ни първенство, като могат да бъдат изместени само от ЦСКА, освен ако червените не загубят мача си с Локомотив (Мездра).Играчите на Красимир Балъков победиха Спортист буквално за 15 минути, след като стигнаха до 3 гола, чрез Гонсалес, Фернандес и Карбони, съответно в 25-та,35-та и 40-та минути на мача. Георги Чиликов направи дебют за Черноморец, след като пропусна първите срещи на тима, заради слаба форма.

Първото полувреме започна много добре за Спортист Своге, от гледан точка на положенията, защото успяха да създадат, няколко добри положения пред вратата на Черноморец, като дори Шопов, който замени контузилият се Симов в 10-та минута, уцели гредата, след като игра с глава. Първите 20 минути изобщо не предвещаваха това, което щеше случи, до края на полувремето.

25-минута центрирана топка падна точно на крака на Гонсалес, който с много силен, диагонален удар, остави Кючуков безпомощен, за 1:0 След това в 32-та минута, дойде второто попадение за Черноморец. Фернандес бе изведен през центъра и достигна топката на границата на наказателното поле, Кючуков бе излезнъл, а нападателя на „акулите” само трябваше да докосне топката, за да направи резултата 2:0. Точно 5 минути по-късно се стигна и до класически резултат в полза на домакините. Юношата на ЦСКА, Мартин Тошев, бе изведен, като успя да достигне топката преди аут линията и я върна на точката на дузпата, където чакаше непокрития Карбони, за който не бе проблем да вкара за 3:0.

След тези 3 гола в рамките на 15 минути, до края на полувремето не се стигна до нищо интересно, а и през втората част играчите на Красимир Балъков, играеха много по-свободно.

Второто полувреме няма да се запомни с нищо интересно, освен с влизането на Георги Чиликов, който се завърна в българското първенство, а и направи дебют за Черноморец.

Също така станахме свидетели и на няколко точни удара към двете врати, които не доведоха до каквато и да е опасност за вратарите на двата отбора.
Така след много силна първа част, втората не успя да впечатли футболните фенове, като мачът завърши при нормални обстоятелства.

След двубоя Черноморец се изкачва на първа позиция в „А” група, след като има актив от 10 точки. Акулите имат 3 победи от 3-те си домакинства и едно равенство при гостуването на Берое с 1:1. Спортист си остава с едната точка, която извоюва срещу Славия на старта на първенството.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо