3. Черноморец удари Ботев във Враца (СНИМКИ+ВИДЕО)

Черноморец удари Ботев във Враца (СНИМКИ+ВИДЕО)

Двата отбора си размениха по-едно полувреме, ефективните "акули" усложниха задачата на Тони Здравков и компания

Черноморец победи Ботев (Враца) с 2:0 като гост. Бургазлии постигнаха трети успех в последните си четири мача с голове на резервите Преслав Йорданов и Гаел във всяко едно от двете полувремена под Околчица. Второто попадение обаче предизвика недоволството на домакините, защото падна след грешно отсъждане на асистент-рефера Мартин Маргаритов.

Двата отбора си размениха по едно полувреме. През първото вратарят на Ботев Митов извади всичко до 45-ата минута, когато нямаше какво да стори при добавка на Йорданов. През второто врачани подложиха Стоян Колев под обстрел, но вместо да изравнят, получиха втори гол, дело на Гаел, вкарал с гръб.

С успеха "акулите" бетонираха 6-ото си място в класирането, събирайки 37 точки. Ботев (Вр) остана на 11-ата позиция с 21 точки, като единствено може да бъде изместен от Черно море при успех на "моряците" в Стара Загора. Сигурно е, че тимът на Тони Здравков ще остане над чертата след 23-ия кръг.

Черноморец започна по-добре и още в 6-ата минута създаде първата си голова ситуация. Терзиев стреля под гредата с глава, но Митов успя да извади топката.

В 13-ата минута Ботев създаде добра атака. Якимов и Николай Христов разиграха преди топката да достигне до Илия Илиев на дъгата на наказателното поле. Ветеранът обаче предпочете да подава вместо да шутира и адресантът Коконов се засуети, и Дянков блокира.

В 21-ата минута Жайро стреля с глава над напречната греда.

Междувременно наставникът на гостите Димитър Димитров трябваше да прави принудителна смяна, като на мястото на Арно влезе Преслав Йорданов.

В 25-ата минута „акулите” създадоха втората си голова възможност. Именно влезлият Йорданов пусна пас отдясно за Балджийски, който шутира опасно от границата на пеналта. Митов плонжира и за втори път запази суха мрежата си.

10 минути по-късно отново Митов спаси врачани, като изби шут на Венелин Филипов от вратарското поле след колективна грешка в защитата на Ботев.

Голът, който се печеше, в крайна сметка падна точно преди почивката. Преслав Йорданов се разписа на добавка при изпълнение на ъглов удар след ново спасяване на Митов.

Второто полувреме се игра на една врата – тази на Стоян Колев. Първо Висенте щеше да счупи ребрата на Пехливанов при изпълнение на свободен удар.

В 57-ата минута Стоян Колев изби силен шут на Илия Илиев.

В 75-ата минута резервата Андрей Атанасов, който имаше здравословни проблеми от предишния мач, падна в наказателното поле, искайки дузпа, но главният рефер Владимир Вълков му извади жълт картон за симулация.

С една от редките си атаки през втората част Черноморец вкара втори гол. В 82-ата минута асистент-реферът Мартин Маргаритов даде тъч за бургазлии, въпреки че футболист на гостите последен игра с топката. След хвърлянето Балджийски центрира и резервата Гаел с гръб вкара за 2:0 пред очите на опитващия се да спре до последно топката вратар Митов.

В добавеното време съдията не даде дузпа за Ботев за нарушение на Пехливанов срещу Андрей Атанасов.