3. Черноморец завърши 2:2 с Винтертур

Черноморец завърши 2:2 с Винтертур

Мориц и Далма да Силва бяха точни за "акулите"

Черноморец (Бургас) не успя да победи швейцарския Винтертур в контрола, която се игра в Анталия. Двубоят на стадион „Емир Хан” завърши наравно 2:2. Двубоят ще се запомни с това, че първото полувреме продължи 60 минути, докато втората част бе стандартна – 45 минути. Швейцарският тим набързо поведе в резултата с 2:0, но възпитаниците на треньора Красимир Балъков показаха непримирим дух и чрез попадения на Мориц и Далма успяха да стигнат до равенството.

Срещата започна кошмарно за българския тим, след като в 6-ата минута Кардосо загуби топката, Абраши я овладя и нахлу в наказателното поле на „акулите”. Централният защитник Николай Кръстев обаче фаулира нападател на швейцарците и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Антич, който с плътен изстрел не остави никакви шансове на Борел.

В 26-ата минута тимът на Винтертур стигна и до втори гол. След многоходова комбинация, топката стигна до Абраши, който влезе в полето и стреля силно, но Борел изби. Притичалият Ленжани обаче необезпокоявано прати коженото кълбо в опразнената врата. Четири минути по-късно Матиас Мориц получи пас от дълбочина, излъга бранител на швейцарците и от границата на наказателното поле прати топката в долния ляв ъгъл на Васич – 1:2.

В 39-ата минута Бонев напредна по лявото крило и центрира към Хайри, но стражът на Винтертур излезе и пресече паса. В 63-ата минута обаче воденият от Красимир Балъков тим успя да стигне до равенството. Дянков центрира от ляво в полето кум Далма да Силва, който от няколко метра простреля вратаря на швейцарците.

До края на мача и двата отбора изпуснаха удобни възможности да стигнат до нов гол.

Черноморец: Борел, Филипов, Копаранов, Кръстев, Бонев, Кардосо, Хайри, Дяков, Карбони, Крумов, Морис (Цимерман, Дянков, Старокин, Марсио, Фернандес, Тошев, Педриня, Зайц, Цонков, Рикардо Андре, Габриел, Далма, Терзиев)

След мача Балъков изрази удовлетворение от представянето на възпитаниците си в този етап от подготовка, в който над тях тегне натрупана умора. Мениджърът сподели още, че е доволен от контролата, преминала при твърда и мъжествена игра.

Мачът срещу „Винтертур” беше трети за „акулите” по време на лагера им в Анталия. Преди това четвъртите в есенното класиране на „А” група завършиха наравно 1:1 с „Рапид” /Виена/ и отстъпиха с 0:2 на „Динамо” /Букурещ/. На 10 февруари черноморци срещат австрийския „Вакер Тирол”, а на 12-и се прибират в Бургас.