3. "Червената армия" на Гьоре вече мисли за групите на Лига Европа (видео)

"Червената армия" на Гьоре вече мисли за групите на Лига Европа (видео)

3:0 за ЦСКА срещу уелския ТНС

ЦСКА би с 3:0 уелския ТНС и вече мисли за групите на Лига Европа.

”Червените” отбелязаха три безответни попадения в последните 10 минути на мача и зарадваха новия си треньор Гьоре Йовановски. Доволни останаха и около 4500 зрители на Националния стадион „Васил Левски”, които проследиха двубоя на живо.

Дебют за вицешампиона на България направи новото попълнение Килиан Шеридан, а головете за 31-кратните шампиони бяха дело на Джузепе Акуаро, Грегъри Нелсън и Спас Делев.

Мачът-реванш в Уелс изглежда напълно протоколен. Шефовете на ЦСКА вече мислят за жребия в груповата фаза на турнира.

Саидходжа и Илиев водеха атаката на ЦСКА, а на резервната скамейка остана новото попълнение Килиан Шеридън. Там бе и новият треньор на „армейците” Гьоре Йовановски. Капитанът на тима Тодор Янчев действаше като централен бранител до италианеца Джузепе Акуаро.

Логично вицешампионите започнаха мача по-активно. Илиев стреля по диагонала, но Харисън се намеси добре. В 9-ата минута невероятен пропуск направи Спас Делев. Саидходжа бе изведен отдясно, върна топката на около 10 метра от голлинията, а Делев със силен шут я прати високо над вратата.

Последваха още няколко добри атаки на играчите в червено. В 29-ата минута Тонев преодоля няколко защитника, стреля от далечно разстояние, Харисън първоначално успя да избие топката, но коженото кълбо почти премина голлинията, преди стражът да го улови. В последствие главният съдия от Естония отсъди нарушение срещу вратаря, който бе притиснат от Делев и Трифонов. Малко по-късно Хогън, който имаше жълт картон, направи груб фаул срещу Маркиньос, но реферът не посмя да го изгони.

В 39-ата минута топката влезе във вратата на уелския отбор, но се оказа, че Делев е бил в положение на засада. Полувремето завърши с още няколко засади и с жълти картони за Акуаро и Галчев.

Втората част започна с шут на Тонев от 30-ина метра. В игра се появи и новото попълнение Килиан Шеридан. 196 сантиметровият нападател замени Митко Илиев. Минута по-късно обаче ТНС бяха близо до гола - Уилямс стреля, Караджов изби със сетни усилия, а притичалият Шарп не успява да отправи удар.

ЦСКА отговори със страховит удар на Маркиньос, избит в корнер от Харисън. „Армейците” се опитваха да вкарат, но не успяваха. В игра се появи и Грегъри Нелсън, а неточни изстрели към вратата на гостите отправиха Шеридан и Тонев.

Чакането за „червените” фенове свърши в 81-ата минута. След центриране от фаул на Галчев, италианският бранител Джузепе Акуаро се извиси над всички и с глава разстреля стража на ТНС. Само шейсет секунди по-късно над 4000 привърженици отново ликуват - втори гол след солова акция на резервата Нелсън.

В 90-ата минута резултатът стана класически. Спас Делев се разписа в уелската врата с хубав шут в десния ъгъл на Харисън.

3:0 за ЦСКА и българският тим вече мисли за жребия в груповата фаза на Лига Европа.

ЦСКА – ТНС 3:0
(1:0) Акуаро 81’
(2:0) Нелсън 82’
(3:0) Делев 90’

ЦСКА: 12.Иван Караджов, 2.Павел Виданов, 5.Тодор Янчев, 6.Джузепе Акуаро, 8.Румен Трифонов, 18.Борис Галчев, 28.Маркиньос, 7.Спас Делев, 24.Александър Тонев (71’ Костадинов), 9.Дормушали Саидходжа (63’ Нелсън), 14.Димитър Илиев (49’ Шеридан);

Резерви: Здравко Чавдаров, Мартин Василев, Коста Янев, Томи Костадинов, Килиан Шеридън, Грегъри Нелсън, Кристиан Тибони;

ТНС: 1.Пол Харисън, 2.Дани Холмс, 4.Филип Бакер, 5.Стив Евънс, 6.Томи Холмс, 7.Скот Ръскоу, 8.Бари Хоган, 9.Крис Шарп (76’ Беркели), 10.Матю Уилямс, 12.Кристиян Сърджант;

Жълти картони: Акуаро, Галчев, Саидходжа (Ц); Хоган (ТНС);