3. "Червената" мъка продължи и на Великден - 1:1 с Монтана

"Червената" мъка продължи и на Великден - 1:1 с Монтана

ЦСКА е без победа в пет поредни официални мача

ЦСКА и Монтана не излъчиха победител, завършвайки наравно 1:1 в мач от 22-я кръг на „А” група. В поредната си посредствена шампионатна продукция „червените” не успяха да се задържат за аванса си, който Маркиньос даде на „армейците” в 47-ата минута. Появилите се като резерви за Монтана Чипилов и Кондев изработиха изравнителния гол 10 минути по-късно. ЦСКА контролираше събитията на терена през по-голямата част от двубоя, но символичните домакини на стадиона в Своге не се възползваха от създадените положения.

ЦСКА събра актив от 41 точки и се отдалечи от втория подреждането Локомотив (Сф). ЦСКА вече е без победа в пет поредни официални двубоя. Освен равенствата срещу Пирин и Левски ЦСКА има две загуби от Берое за купата и Локомотив (Мз).  Монтана от своя страна, след като отмъкна точка и срещу Литекс, направи още една крачка към това да си гарантира елитен статут и за следващия сезон.

Представянето на съперниците през първото полувреме бе далеч от задоволително. Играчите на Монтана очаквано предоставиха инициативата на символичния домакин ЦСКА, но играчите в червени екипи по никакъв начин не оправдаха очакванията и амбициите си за двубоя. Въпреки подчертано офанзивната си постройка „армейците” изпитваха сериозни затруднения със създаването на опасни положения пред вратата на Христо Иванов.

В началото на мача Дормушали Саидходжа пусна добър пас успоредно на вратата на Монтана, но в малкия пеналт не се намери негов съотборник, който да засече пропуснатата от отбраната на гостите топка. В седмата минута Мирослав Иванов центрира опасно към Венци Иванов, който нанесе неточен удар към вратата на Чавдаров.

Последваха слаби игрови минути. ЦСКА задържаше топката продължително и я разиграваше продължително в половината на Монтана. Най-чистото положение за първата част пропусна Маркиньос, който след отлично подаване на Панку стреля ниско и технично от границата на наказателното поле право в ръцете на Иванов.

Първите минути след паузата бяха изпълнение с далеч повече интригуващи събития. Още във втората минута след съдийския сигнал ЦСКА поведе в резултата. Дормушали Саидходжа стреля силно в ръцете на Иванов, стражът не се справи убедително и топката отскочи в краката на Маркиньос, който се разписа в опразнената врата.

Минути по-късно Саидходжа нацели и напречната греда на Монтана след удар с глава. При разбъркването в малкото наказателно поле Попов и Виданов се опитаха да прокарат кълбото отвъд гол линията.

Монтана се върна в мача десет минути, след като се оказа в ролята на догонващ. Двете смени, които Атанас Джамбазки бе направил на почивката с пускането в игра на Светлан Кондев и Атанас Чипилов, се оказаха повече от успешни. При атака по десния фланг Чипилов навлезе в наказателното поле и подаде към Кондев, който с мек параболичен удар прати топката над неочакващия Чавдаров и във вратата за 1:1.

През втората част бяха спестени официални предупреждения за Спас Делев и Румен Трифонов, които респективно трябваше да видят и червения цвят. Численото равенство обаче се запази до края на срещата.

В 80-ата минута Панку изпусна най-чистото положение пред вратата на Монтана. Делев стреля силно с левия крак. През гората от играчи в синьо кълбото се озова в Панку, който от малкото наказателно със слаб удар стреля в ръцете на Иванов. С това се изчерпаха и идеите на „червените”, които не успяха да решат мача в своя полза.