3. „Червените” изхвърлиха носителя на купата в нов екшън-сблъсък от поредицата ЦСКА – Лудогорец (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Армейците" се класират на осминафинал, въпреки минималното поражение, двата тима отново не завършиха мача в пълен състав

Отборът на ЦСКА се класира за осминафиналите в турнира за Купата на България след като изхвърли от надпреварата носителя на трофея Лудогорец.

Срещата на стадион „Васил Левски” завърши с победа за разградчани с 1:0, но с общ резултат 2:2 и гол повече на чужд терен „червените” продължават в следващата фаза.

Единственото попадение на националния стадион отбеляза Емил Гъргоров в 78-ата минута.

Двубоят бе изключително напрегнат, каквито са по традиция мачове между двата отбора. Подобно на последните три срещи, в които двата тима на приключваха в пълен състав, така и тази не направи изключение.

Още в 19-ата минута Нджонго Присо, вероятно провокиран от Кайсара, удари без топка своя опонент, след което последва директен червен картон за камерунеца.

До този момент „червените” владееха инициативата и бяха притиснали своя съперник в неговата половина.

След необмислената постъпка на Присо обаче развоя на събитията се обърна и логично гостите заиграха по-активно.

Въпреки усилващия се натиск обаче чистите положения пред вратата на Томаш Черни така и не идваха.

Отборът на ЦСКА стоеше отлично организиран в отбрана и не позволяваше на „орлите” да създават сериозни опасности. Постепенно тимът на Стойчо Младенов започна да поглежда към вратата, пазена от Голубович, като се разчиташе главно на Мишел Платини.

При едно опасно включване в предни позиции на Бандаловски в 69-ата минута, Кайсара бе принуден да фаулира десния бек на столичани, за което получи втори жълт картон и напусна терена. По този начин численото равенство бе възстановено.

Противно на логиката тимът на Лудогорец успя да стигна до гол след като вече и двата тима бяха с по 10 човека.

В 78-ата минута Емил Гъргоров успя да се разпише от близко разстояние след като Михаил Венков не успя да изчисти добре топката след разбъркване в наказателното поле.

В заключителните минути тимът на Лудогорец се опита да натисне своя съперник в търсене на скъпоценното попадение, което ще го класира напред, но „червените” задържаха резултата без промяна и заслужено се добраха до следващата фаза.

ФОТОГАЛЕРИЯ С ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!!!