3. ЧУДЕСНО! И жените надвиха Северна Македония (ВИДЕО)

ЧУДЕСНО! И жените надвиха Северна Македония (ВИДЕО)

Националният отбор на България за жени продължава с отличното си представяне по време на международния турнир в турския курорт Алания. Днес „лъвиците“ спечелиха срещу Северна Македония с 2:1 и записаха втори успех от началото на надпреварата, след като в първия си двубой надделяха над Хонконг с 2:0. Така след мъжете (1:0 в Лигата на нациите с гол на Кирил Десподов) и дамите ни записаха победа над югозападната ни съседка.

Тимът на селекционера Силвия Радойска имаше надмощие през почти целия двубой, но успя да стигне до победно попадение едва четири минути преди края на редовното време. Момичетата ни показаха характер и воля за успех и заслужено триумфираха след последния сигнал.

Съперникът поведе още при първото си опасно положение чрез Рочи в 9-тата минута, но малко по-късно Александра Янева изравни, след като размени няколко подавания с Ивана Найденова и матира вратаря на Северна Македония с удар по диагонала. До почивката българските футболистки имаха още шансове за гол, но така и не успяха да поведат в резултата.

През втората част България продължи да доминира и макар и късно, логичното се случи в 86-тата минута, когато след изпълнение на фаул Лора Петрова намери Евдокия Попадинова, която бе точна за 2:1.

Последният двубой на „лъвиците“ от надпреварата е след 3 дни срещу Косово.

Съставът на България: 12. Роксана Шахънска, 19. Гергана Илийчева (82 – 3. Яница Иванова), 5. Нора Димитрова, 4. Мариела Недева, 18. Жасмина Атанасова (82 – 6. Силвия Кефалова), 22. Ивана Найденова, 9. Лора Петрова, 2. Николета Бойчева, 13. Александра Янева (90 – 20. Ивелина Павлова), 7. Евдокия Попадинова, 8. Полина Ръсина (90 – 14. Здравка Парапунова).

Селекционер: Силвия Радойска.

Голмайстори: 0:1 Рочи 9, 1:1 Янева 14, 2:1 Попадинова 86.