3. „Чуковете” удариха Берое на стадиона на мира (видео)

„Чуковете” удариха Берое на стадиона на мира (видео)

Миньор спечели първи точки през този сезон

Миньор (Пк) постигна първа победа този сезон и първи точки изобщо. „Чуковете” спечелиха с 2:0 при домакинството си на Берое, което бе първо на обновения стадион в Перник. С помощта на своите верни фенове, наброяващи 3500, миньорци взеха мача по безапелационен начин с голове на Костадин Хазуров и Петьо Петров. Освен това новият им треньор Стойчо Стоев дебютира с успех начело на новия си тим, след като в мача с Левски отборът бе воден от Николай Тодоров.

С началото на мача Миньор наложи тотална доминация, като първи пропуск направи Данчо Тодорв, който наскоро дойде от Стяуа. После Коце Хазуров стреля с глава от три метра в аут.

Домакините най-после стигнаха до гол четири минути след почивката, когато Хазуров намери мрежата на добавка след избит от Илчев шут на Тодоров.

Петър Петров удвои аванса на „чуковете” с гол близнак. Ситуацията със спасен удар на Тодоров от Илчев се повтори, но този път в ролята на голмайстор влезе Петров.

След 65-ата минута Берое се вдигна на щурм. След опити на Бачев и резервата Младенов се стигна до 82-ата минута, когато невероятен пропуск направи Евгени Йорданов. Влади Златинов засече в гредата центриране отляво и при добавката бившият нападател на ЦСКА стреля в аут.

Така Миньор заслужено се поздрави с първи успех и поне за малко ще се отлепи от дъното. Академик, който играе с Монтана, ще отиде последен с едната си точка.

Миньор – Берое 2:0
Хазуров (49’)
Петров (52’)

Миньор: Иванов (к), Божиков, Олегов, Златков, Тодоров, Траянов (Господинов 75’), Янкович (Стоев 85’), Петров, Хазуров (Рангелов 83’), Витанов, Марков.

Берое: Илчев, Томаш, Бачев, Енчев, Пенев, Велев, Костадинов (к) (Генчев 56’), Йорданов, Христов (Станков 76’), Димитров (Младенов 56’), Златинов.

Жълти картони: Златков, Марков, Петров (Миньор), Димитров (Берое)

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза