3. Датският динамит избухна в лицето на България – 4:0 (ВИДЕО)

Датският динамит избухна в лицето на България – 4:0 (ВИДЕО)

„Трикольорите” допуснаха 11 гола в 2 мача в турнира „Кирин къп”

Българският национален отбор допусна нова тежка загуба в турнира „Кирин къп”. Отборът, воден от Ивайло Петев, завърши участието си в Япония с поражение от Дания с 0:4.

„Трикольорите”, които заминаха за страната на изгряващото слънце с амбициите да спечелят купата, бяха напълно надиграни от съперника си. Така те допуснаха 11 гола в двата си мача и логично завършиха на последното място.

Срещата се проведе на стадион „Suita City“, където от  13:30 ч. ще се проведе финалът в турнира между Япония и Босна и Херцеговина.

Отборът на Дания превъзхождаше съперника си във всяко едно отношение. Футболистите на селекционера Аге Харайде бяха отправили общо 22 удара към вратата ни, 10 от които в нейните очертания. Българите успяха едва 5, като нито един не попадна в рамките на вратата, пазена от Каспер Шмайхел.

През първата част датчаните владееха топката 67%, докато през втората процентът леко спадна - до 64.

Футболистът на Тотнъм Кристиан Ериксен се отличи с хеттрик. Полузащитникът го оформи в рамките на 10 минути през второто полувреме. Иначе резултът бе открит в 39-ата минута от Мортен Расмусен.

ДАНИЯ - БЪЛГАРИЯ 4:0

1:0 Расмусен (39')

2:0 Ериксен (72)

3:0 Ериксен (74)

4:0 Ериксен (82)

90+3 Край на мача! Дания победи България с 4:0 в спор за третото място на турнира "Кирин къп".

82' Нов гол за Дания. Кристиан Ериксен оформи своя хеттрик само в рамките на 10 минути.

74' Ериксен се разписа за втори - 3:0 за Дания.

72' Кристиан Ериксен удвои преднината на Дания.

68'  Жълт картон за Александър Александров.

66' Отборът на България трудно изнася топката и когато стигне до наказателното поле лесно я губи.

63' Силен удар на Ивелин Попов, който стреля извън наказателното поле, но изпълнението му бе много неточно.

61' Венци Христов влиза в игра. Терена напусна Димитър Рангелов.

59' Кристиан Ериксен шутира от пряк свободен удар, топката мина над стената, но и над вратата.

53' Опасен  и силен удар на Хойберг, но в аут.  Топката мина покрай лявата греда.

46' Начало на второто полувреме.

45+1 Край на първото полувреме! Дания води на България с 1:0.

43' Марселиньо предизвика одобрителни реакции от трибуните след серия от финтове по дясното крило, играчът на Лудогорец навлезе в наказателното поле и спечели ъглов. След центрирането до нищо същесвено не се стигна.

39' Гол за Дания! Страхотна атака, която разсече отбраната на България. Квист пусна в наказателното поле към Фишер, който бе изпуснат от Чочев, подаде към Расмусен успоредно на голлинията и той от 1-2 метра се разписа.

36'  Божидар Митрев получи лекарска помощ, след като сблъска с Иво Иванов при боксиране на топката след центриране от ъглов.

35' Опасен удар на Хойберг, който насочи топката към далечния ъгъл на Митрев, но нашият вратар плонжира и изби.

31' Удар глава на Кяер, след като засече от ъглов, но Митрев бе на мястото си и улови.

27' Отново Фишер пробва късмета си - този път с топовен удар извън наказателното поле, но топката профуча покрай лявата греда.

23'  Виктор Фишер бе изведен много добре в наказателното поле, но Божидар Митрев излезе навреме и пръв стигна до топката.