3. Дебютант пречупи Локо (София) на „Лазур” - 2:1 (видео)

Дебютант пречупи Локо (София) на „Лазур” - 2:1 (видео)

Хайри и Лис точни за „акулите”, Писаров автор на гола за столичани

Отборът на Черноморец (Бургас) продължава със страхотното си представяне в „А” група, след като се наложи с 2:1 над тима на Локомотив (София). Срещата се игра на стадион „Лазур” в Бургас и бе последна от програмата на 10-ия кръг на родната „А” група. Писаров откри в 6-та минута, Хайри изравни в 47-ата, а крайното 2:1 оформи дебютиралият в този мач конгоанец Лис в 57-ата минута.

Двубоят започна с малко по-активна игра на домакините и неточен шут на Тошев в 3-та минута. Само 3 минути по-късно Светослав Дяков проби по лявото крило и върна топката в дясната част на наказателното поле, където Писаров овладя и с рязък удар с десния крак прати кълбото в долния десен ъгъл на Пейков – 1:0.

След това попадение последваха силни минути за „акулите”, които осъществиха сериозен натиск върху своя опонент. Удари на Хайри и Койта излязоха в аут, а след това стражът на гостите Пейков трябваше да отразява изстрели на Зайц и Нуньо. В 23-ата минута Койта опита страхотен удар със странична ножица, но за негово нещастие топката излезе в аут.

До края на полувремето играчите на Черноморец продължиха да бъдат по-активни, но с пропуски се отличиха Нуньо и Койта. Нов гол обаче не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за столичани.

Втората част започна по страхотен начин за домакините, които изравниха статуквото още в 47-ата минута. Тогава Нуньо центрира от корнер, Хайри се извиси над всички и с глава направи 1:1.

След този гол „акулите” продължиха да натискат и в 56-ата минута бяха близо до ново попадение. Тогава топката бе центрирана отдясно в наказателното поле на Локомотив, където резервата Лис овладя и опита страхотен изстрел със задна ножица, но Пейков спаси със сетни сили.

Само минута по-късно обаче, Старокин и Койта направиха хубаво двойно подаване, след което първият намери непокрития Лис близо до вратата, а дебютантът не се поколеба и прати кълбото в мрежата на „железничарите” за 2:1.

Това попадение посъживи играчите на Локомотив, които тръгнаха в атака в търсене на промяна на статуквото. В 68-ата минута Димитров центрира отдясно в наказателното поле на бургазлии, където Асамоа надскочи всички и отправи силен изстрел с глава, ала Борел показа завиден рефлекс и спаси. В 77-ата минута пък Румен Горанов отправи същинска бомба от фаул, но топката не намери очертанията на вратата на домакините.

След това положение обаче темпото на игра видимо спадна и до края на двубоя имаше само още едно интересно положение. То дойде в 91-ата минута, когато Морис изведе Лис на добра позиция, но вратарят на Локомотив Пейков изпревари конгоанеца и спаси.

До края на двубоя нови голове нямаше и така Черноморец победи Локомотив (София) с 2:1 в последния мач от 10-ия кръг на родната „А” група.

Черноморец – Локомотив (София) 2:1

0:1 Писаров 6’
1:1 Хайри 48’
2:1 Лис 57’

Състави:

Черноморец: Борел, Зайц, Дянков, Хайри, Старокин, Андре, Нуньо (Морис 81’), Паланков, Тошев (Лис 46’), Крумов, Койта (Андонов 87’)

Локо (София): Пейков, Димитров, Гаров, Добрев, Лахчев, Горанов, Дяков (Караджинов 86’), Генков, Асамоа, Романов (Дафчев 64’(Йорданов 77’)), Писаров

Жълти картони: Нуньо (Черноморец); Лахчев (Локо София)

16.  Видима Раковски 5  10  7 - 20 -13

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч