3. Дефоу ни вкара още в 3-ата минута

Дефоу ни вкара още в 3-ата минута

1:0 за Англия срещу България след едно полувреме на "Уембли"

Англия води на България с 1:0 след едно полувреме на „Уембли”. Голът в евроквалификацията между двата тима бе дело на Джърмейн Дефоу още в 3-ата минута.

Срещата започна кошмарно за нашите. В 3-ата минута Рууни намери Коул в наказателното поле, неговият пас към Дефоу бе пресечен от Михайлов, но топката попадна отново в левия краен бранител, който този път намери точно чернокожия стрелец и за него не бе проблем да насочи кълбото в мрежата – 1:0 за Англия. Последваха още няколко добри атаки на „Трите лъва”, но българската защита се справи с тях. До 20-ата минута не можехме да излезем от полето си.

В 21-ата англичаните за малко не си отбелязаха автогол. Янков центрира отдясно, а Джонсън насочи топката към собствената си врата. Там обаче внимаваше Харт и спаси своя отбор. Последваха още две добри атаки на „лъвовете”, но Янков и Божинов не бяха точни.

След тези проблясъци на възпитаниците на Станимир Стоилов, тези на Фабио Капело взеха инициативата. Милнър, Уолкот и Рууни постоянно тормозеха българите, но вездесъщ на вратата бе Михайлов. В 41-ата минута той показа страхотен рефлекс след удар на Милнър, а малко по-късно пресече отлично прострелно центриране отдясно.

1:0 за Англия след едно полувреме игра.

Англия – България 1:0
(1:0) Дефоу 3’

Англия: Харт; Г. Джонсън, Доусън, Ягиелка, А. Коул; Уолкот, Милнър, Бари, Джерард; Рууни, Дефоу;

България: Николай Михайлов; Станислав Манолев, Иван Иванов, Илиян Стоянов, Живко Миланов; Чавдар Янков, Станислав Ангелов, Стилиян Петров, Мартин Петров; Ивелин Попов, Валери Божинов;

Стадион: „Уембли”, Лондон;
Съдия: Виктор Касай (Унгария);