3. Десет от ЦСКА надиграха Локо (София), но си тръгнаха само с точка от "Надежда" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мачът на стадион "Локомотив" завърши при резултат 1:1, ЦСКА игра с 10 души от 27-ата минута

Локомотив (София) и ЦСКА завършиха наравно 1:1 във вълнуващ мач от шестия кръг на родното футболно първенство. Мачът в „Надежда” бе интересен и изпълнен с интересни моменти пред двамата вратари, а „армейците” играха с 10 души от 27-ата минута, когато изгонен от игра бе Венцислав Василев.

Иначе Локомотив (София) излезе с гол напред в 16-ата минута, когато Том отбеляза страхотно попадение. Крайното 1:1 бе оформено в 68-ата минута от Валентин Илиев.

”Железничарите” се представиха силно през първата част, но отстъпиха инициативата през второто полувреме. Въпреки че играха с десет души повече от час игра, „армейците” се представиха много силно през вторите 45 минути и донякъде дори могат да съжаляват, че пропуснаха да се поздравят с победата.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Началните минути на двубоя в столичния квартал „Надежда” бяха спокойни. Още във 2-ата минута Антон Карачанаков изпълни корнер за „армейците”, а Валентин Илиев засече с глава, но прати топката извън очертанията на вратата. В 9-ата минута Марсиньо пробва удар към вратата на Митрев, топката рикошира в Емил Гъргоров, след което вратарят на "железничарите" улови без проблеми.

Резултатът бе открит в 16-ата минута, а попадението за Локомотив бе дело на Том, който отбеляза великолепен гол. Бразилецът нанесе страхотен изстрел от воле от границата на наказателното поле, Томас Черни опита да избие, но не успя и топката влетя неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата му.

Постепенно играта леко се понакъса, а жълти картони получиха Марсиньо и Венцислав Василев от състава на ЦСКА и Румен Трифонов от Локомотив (София). Иначе „железничарите” имаха възможност да отбележат втори гол в 20-ата минута, когато Том нанесе нов страхотен удар към Черни, но топката облиза съвсем леко гредата и излезе в аут.

В 25-ата минута „армейците” пропиляха добра възможност. Марсиньо центрира от корнер, топката премина през купа от играчи, след което Чочев върна към Кировски, който засече с глава, но топката премина малко над горната греда.

Две минути по-късно ЦСКА остана с десет души, след като реферът Владимир Вълков показа директен червен картон на Венцислав Василев за нарушение срещу откъсващия се сам срещу Томас Черни Румен Трифонов. Последва удар на Маркиньос от свободен удар, но кълбото попадна право в ръцете на вратаря на ЦСКА.

В 34-ата минута „армейците” претендираха за дузпа за игра с ръка на Дюлгеров след удар на Чочев. Реферът Владимир Вълков обаче остави играта да продължи, а при повторенията се видя, че ръката на футболиста на Локомотив (София) по-скоро е прилепена до тялото му.

”Армейците” пропиляха имаха нова добра възможност за изравняване на резултата в 40-ата минута, когато Кировски засече с глава след центриране в наказателното поле, но топката намери лявата сглобка на вратата на Божидар Митрев. До почивката не се стигна до нови голове и така краят на първото полувреме дойде при резултат 1:0 в полза на Локомотив (София).

В началните минути на втората част Махамат стреля неточно за „железничарите”, а Марсиньо пробва далечен изстрел, който обаче бе слаб и Божидар Митрев улови без проблеми. „Армейците” бяха по-добрият тим на терена в началото на втората част и в 52-ата минута Марсиньо стреля от свободен удар, но прати топката покрай дясната греда.

В 56-ата минута ЦСКА направи сериозен пропуск пред вратата на домакините. Влезлият в игра през втората част Бруно Морейра получи кълбото, елиминира бранител на „железничарите”, след което нанесе хубав удар Божидар Митрев, но вратарят на Локомотив успя да избие с крак и да предотврати сигурен гол във вратата си.

Добрата игра на „армейците” доведе до резултат в 68-ата минута, когато равенството бе възстановено. Топката бе центрирана от свободен удар в наказателното поле, Менди засече с глава, а кълбото срещна лявата греда, след което Валентин Илиев го прати в опразнената врата. Домакините претендираха, че бранителят на ЦСКА е бил в засада, но при повторенията се видя, че такава няма.

ЦСКА продължи да играе силно, въпреки че бе с 10 души на терена, а Локомотив продължаваше да е по-прибран в своята половина. „Железничарите” обаче се представяха силно в дефанзивен план и в минутите, след като допуснаха изравняване, не позволяваха на съперника да създаде нищо по-опасно пред Божидар Митрев.

В 82-ата минута „железничарите” имаха отличен шанс отново да поведат в резултата. Крум Бибишков нанесе коварен изстрел от границата на наказателното поле, но Томас Черни внимаваше и с една ръка изби в корнер. ЦСКА пък пропиля добра възможност в 88-ата минута, когато кълбото бе центрирано в наказателното поле на Локомотив, играч на ЦСКА отклони с глава, след което Менди от малък ъгъл стреля от воле, но Божидар Митрев спаси.

До края на мача така и не паднаха нови голове и по този начин двубоят завърши наравно 1:1. Това бе четвърто равенство за ЦСКА в „А” група от началото на сезона, а след това реми „армейците” вече имат 7 точки и заемат 6-ото място във временното подреждане. Локомотив (София) е на 12-ата позиция с 5 точки.

В следващия кръг тимът на Стефан Генов гостува на Локомотив (Пловдив), а ЦСКА приема на свой терен Ботев (Пловдив).

Над 15 000 лева глоба за Спартак Варна след дербито с Черно море

10 000 са заради надвишаване цената на билетите за привържениците на гостуващия отбор

Вальо Илиев: Не искам да виждам такова лице на отбора

"С това поведение няма как да продължаваме"

Митов: И двата отбора можеха да спечелят