3. Десетима от Черно море извоюваха ценен успех над Монтана (ВИДЕО)

Десетима от Черно море извоюваха ценен успех над Монтана (ВИДЕО)

"Моряците" завършиха срещата с десет души след червен картон на Паланков

Черно море измъкна изключителна важна победа над коравия отбор на Монтана в последния мач от втория кръг на Първа лига.

Двубоят завърши при резултат 1:0 за „моряците”, а те доиграха срещата с човек по-малко след втория жълт картон, който получи Паланков през втората част

Варненци започнаха по-активно срещата, като още във втората минута Жоро Илиев стреля от границата на наказателното поле, но топката премина в страни от вратата.

В шестата минута Кузма се освободи и стреля от границата на наказателното поле, но топката мина на педя над напречната греда. Това бе също добра възможност за „моряците”.

Логичното се случи в 12-ата минута, когато Пламен Николов стреля решително след центриране на Жоро Илиев от корнер и последвали няколко удара по посока на вратата на гостите.

Ситуацията при гола бе много интересна, тъй като дори при удара на Пламен Николов последва избиване на защитник в синьо, но реферите прецениха, че топката е преминала голлинията. Повторенията обаче така и не ни убедиха в това.

В 37-ата минута Моната бе близо до изравнителен гол.  Шоко проби добре по фланга и центрира, намирайки на точката на дузпата Маркиньос. Бившият национал стреля с глава, но топката излезе в аут.

С това се изчерпа и всичко по-интересно за първото полувреме.

През втората част преобладаваха единоборствата и чисти голови ситуации почти нямаше.

В 61-ата минута необмислена проява на Тодор Паланков, който фаулира грубо футболист на Монтата в средата на терена и получи заслужен втори жълт картон.  Така халфът остави съотборниците си с човек по-малко на терена.

Въпреки това „моряците” съумяха да удържат крехката си преднина и заслужено спечелиха нови три точки, след като в предния кръг победиха Пирин, като гост. С тази победа Черно море оглави класирането на Първа лига след втория кръг.