3. ДЕВЕТ ДНИ ПРЕДИ ДЕРБИТО: Левски загуби от украинци (ВИДЕО+СНИМКИ)

ДЕВЕТ ДНИ ПРЕДИ ДЕРБИТО: Левски загуби от украинци (ВИДЕО+СНИМКИ)

Костов вкара от дузпа, Петър Хубчев пробва състава за ЦСКА в последната контрола на тима в Турция

Левски допусна първа загуба на лагера си в Турция. "Сините" паднаха с 1:2 от украинския Олександрия в последната си проверка в южната ни съседка. Мачът беше генерална репетиция за тима на Петър Хуббев преди дербито с ЦСКА. На 15-февруари двата тима излизат един срещу друг в първия пролетен кръг на efbet Лига.

Ситоло (33) и Задерака (60) дадоха аванс от два гола на украинците, а Станислав Костов се разписа от дузпа в 76-ата минута. Петър Хубчев пък заложи на състава, който почти сигурно ще започне и срещу "червените". Милан Миятович застана на вратата, а в защита пред него се наредиха Живко Миланов, Нуно Рейш, Холмар Ейолфсон и Иван Горанов. Симеон Славчев и Хали Тиам бяха опорни халфове, докато Станислав Иванов, Мазурек и Паулиньо действаха зад Дени Алар.

Украинците първи стигнаха до голова възможност.  Силен удар на Денос Мирошничеко извън наказателното поле обаче беше отразен от Милан Миятович в петата минута. В 22-ата "сините" поискаха дузпа, след като Паулиньо падна в наказателното поле. Той беше подпрян от съперников играч, но съдията не посочи бялата точка.Три минути по-късно Живко Миланов изведе Станислав Иванов зад защитата, но бранител на украинците не позволи на младока да отправи удар към вратата на Панкив.

В 33-ата минута Паулиньо центрира в наказателното поле на Олександрия, но вратарят на украинците Юрий Панкив боксира и даде началото на контраатака, която завърши с попадение във вратата на Левски. Ситало беше изведен зад гърба на отбраната. Тиам опита да противодейства на украинеца, който обаче технично прехвърли Миятович - 0:1.

Седем след това Дени Алар стреля, но Панкив спаси.

Десетина минути след началото на втората част Дени Алар изпълни свободен удар, но топката мина над вратата на Пинкив. След това Станислав Костов замени австриецът, а Стайн Спиерингс влезе на мястото на Станислав Иванов. Мартин Райнов пък се появи в игра вместо Нуно Рейш.

В 60-ата минута Задерака вкара втори гол за Олександрия след хубав удар с глава.

В 67-ата минута Живко Миланов предаде капитанската лента на Иван Горанов и отстъпи мястото си Деян Лозев, а Здравко Димитров замени Паулиньо. Ивайло Найденов се появи в игра за "сините" в 75-ата минута.

Веднага след това Нашименто центрира от корнер именно към Найденов, а футболист на украинците игра с ръка в наказателното поле и бе отсъдена дузпа в полза на българския тим. Зад топката застана Станислав Костов, който прати вратаря в другия ъгъл и върна един гол за Левски.

В 85-ата минута Нашименто центрира към наказателното поле, където малко не достигна на Хали Тиам да изравни.

До края нови голове не паднаха.

СТАРТОВ СЪСТАВА НА ЛЕВСКИ: 1. Миятович, 20. Миланов (к), 22. Рейш, 5. Ейолфсон, 4. Горанов, 8. Славчев, 23. Тиам, 10. Мазурек, 7. Паулиньо, 99. Иванов, 9. Алар

Резерви: 13. Михайлов, 12. П. Иванов, 19. Каргас, 26. Лозев, 31. К. Илиев, 70. Райнов, 14. Нашименто, 6. Найденов, 18. Насиру, 77. Юруков, 40. Спиерингс, 88. Марин Петков, 17. Робърта, 29. Костов, 11. Димитров

NOVSPORT.COM ПРОСЛЕДИ НА ЖИВО СПАРИНГА, А ЕТО И КАК СЕ РАЗВИ ТОЙ МИНУТА ПО МИНУТА:

90+4 Край на мача!

90+3 Билик спаси далечен удар на Здравко Димитров

85 - Хали Тиам пропусна златен шанс за изравни. Той остана непокрит при центриране на Нашименто от фаул. Ударът с глава на опорния халф обаче мина встрани от вратата

76 - ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! "Сините" връщат едно попадение. Станислав Костов е точен от дузпа!

60 - ГОЛ ЗА ОЛЕКСАНДРИЯ! Мартин Райнов изпусна Максим Задерака при центриране от фланга и футболистът в жълт екип прати с глава топката в горния десен ъгъл - 0:2

55 - Живко Миланов беше съборен на границата на наказателното поле. Дени Алар изпълни прекия свободен удар и прата топката над вратата

48 - Тимур Стетсков засече с глава центриране от корнер, Милан Миятович обаче закова топката пред голлинията

46 - Начало на второто полувреме

45 - Край на първото полувреме

41 - Удар на Дени Алал от над 20 метре беше спасен от Панкив

33 - ГОЛ ЗА ОЛЕКСАНДРИЯ! Паулиньо центрира в наказателното поле, но вратарят на укринците Юрий Панкив боксира и даде началото на контраатака, която завърши с попадение във врантата на Левски. Ситало беше изведен зад гърба на отбрантата. Тиам опита да противодейства на украинеца, който обаче технично прехвърли Миятович - 0:1

24 - Живко Миланов намери Станислав Имавов зад защитата на Олександрия, Дубра обаче блокира удара на нападателя на Левски

22 - "Сините" поискаха дузпа, след като Паулиньо не успя да уцели топката и падна в наказателното поле на съперника, реферът обаче замълча

19 - Центриране на Иван Горанов е пресечено от защитник на Олександрия, който чисти с глава

15 - Преобладават здравите сбсъци, играта се води предимно в центъра на терена, голови опасности липсват

5 - Милан Миятович отрази мощен удар на Денос Мирошничеко извън наказателното поле