3. Девети пореден успех изстреля Лудогорец на върха в Първа лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Девети пореден успех изстреля Лудогорец на върха в Първа лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Разградчани завършиха първата фаза в шампионата с успех с 2:0 над Берое

Лудогорец се наложи с 2:0 при гостуването на Берое в отложения мач от първия кръг на първенството и след края на първата фаза в шампионата „орлите” са лидер в класирането с 34 точки в актива си. Берое остава на 7-ата позиция със 17 точки. Така Ферарио Спасов записа и загуба откакто пое заралии.

По-интересните ситуации бяха преди почивката, като Лудогорец поведе с 2:0 след попадения на Кешерю (10`) и Марселиньо(24`). Шампионите без затруднение запазиха преднината си и записаха девета поредна победа, като са вече с три точки пред доскорошния лидер Левски.

Лудогорец тотално надигра своя съперник през първата част и си осигури аванс от два гол, като домакините имаха само една чиста възможност преди почивката, но Мапуку пропусна да се разпише.

При центриране от корнер в 9-ата минута Марселиньо бе оставен непокрит, но от близо не успя да насочи топката.

Минута по-късно Кешерю даде преднина на „орлите”. Натанаел с блестящ далечен пас намери румънеца, Макенджиев закъсня и бе прехвърлен технично и резултатът бе открит.

Удар на Веселин Пенев премина в опасна близост до вратата пазена от Владо Стоянов в 16-ата минута.

Марселиньо организира бърза атака за Лудогорец в 24-ата, напредна в полето на домакините и от около 27-28 метра порази за втори път вратата на Берое.

Най-добрата възможност за Берое дойде в 33-ата, когато Мапуку получи зад отбраната, чукна топката встрани от излезлия Стоянов, но вратарят на Лудогорец с плонж успя да улови и да предотврати сигурен гол.

С два гола аванс разградчани свалиха темпото след почивката, от което обаче Берое не успя да се възползва и продължи с неубедителната си игра.

Второто полувреме бе изпълнено с единоборства, като гостите умело спираха атаките на заралии.

Берое така и не застраши аванса на „орлите”, като домакините инкасираха първия си точен удар в мача едва в 81-ата минута, но след шут на Охене топката бе избита с вещина от Владо Стоянов.

В последната минута Сисиньо можеше да направи резултата класически, но Том се намеси в точния момент и успя да избие в корнер.

Във втората фаза на Първа лига ще противопостави отново тимовете на Ферарио Спасов и Георги Дерменджиев, като мачът ще се играе в събота в Разград.