3. Дока разсече безсилния Берое и пак дръпна Литекс с 8 точки пред Левски (видео)

Дока разсече безсилния Берое и пак дръпна Литекс с 8 точки пред Левски (видео)

Шампионът Литекс направи нова решителна крачка към защитата на титлата си, след като днес разби с 4:0 тима на Берое

Шампионът Литекс направи нова решителна крачка към защитата на титлата си, след като днес разби с 4:0 тима на Берое. Срещата се игра на Градския стадион в Ловеч и бе последна от програмата на 17-ия кръг на родната „А” група. Най-добрият играч на терена определено бе крилото на домакините Дока, който реализира три от попаденията за домакините, а четвъртото бе дело на новото попълнение Джерманович.

Като цяло двубоят не бе особено атрактивен, като действията се водеха предимно в половината гостите, които така и не успяха да се справят с полузащитата на Литекс. „Оранжевите” пък поставиха нов клубен рекорд, след като това бе десета поредна домакинска победа за първенство, а предишното най-добро постижение бе девет поредни успеха.

Още от първата минута домакините овладяха инициативата и започнаха да пресират здраво своя съперник. В 3-та минута Дока стреля от дистанция, но топката излезе в аут, а няколко минути по-късно Йеленкович шутира много опасно с десния крак, ала и неговият удар не намери целта.

Последва спокоен четвърт час, преди Скорчев да трябваше да спасява изстрел на Дока. В 27-ата минута обаче, Литекс организира перфектна атака, в която Сандриньо навлезе в наказателното поле отдясно, върна за Янев, който продължи за Дока, а нападателят от няколко метра не сбърка, извеждайки „оранжевите” напред – 1:0.

След попадението шампионите започнаха да търсят втори гол, с който да затворят мача. Берое пък все така не успяваше да изнесе играта в половината на домакините. В 41-ата минута Йеленкович изведе Диуф зад гърба на отбраната на беройци, нападателят напредна мощно и стреля с левия крак по диагонала, но кълбото срещна лявата греда на заралии.

Така дойде 44-ата минута, когато Дока подаде с пета за Занев на лявото крило, защитникът напредна, след което отново намери Дока в наказателното поле, а бразилецът с безпощаден удар с десния крак удвои преднината на Литекс.

Втората част стартира далеч по-спокойно, като в първите минути домакините отново бяха притиснали своя съперник в наказателното му поле. Впоследствие обаче, старозагорци изнесоха играта малко по-напред и опитаха да притеснят отбраната на „оранжевите” с няколко центрирания, които обаче не доведоха до нищо опасно.

Стигна се и до 70-ата минута, когато при една контраакция Янев намери Том на десния фланг, бразилецът центрира меко към далечната греда, където непокритият Дока с глава оформи своя хеттрик.

Това попадение тотално свали гарда на гостите, които инкасираха още един гол в 77-ата минута, когато топката бе центрирана в наказателното поле, където Том свализа Янев, който продължи за Джерманович, а нападателят с глава покачи на 4:0.

До края на двубоя гостите от Стара Загора все пак успяха да отправят един удар към вратата на Литекс, който бе дело на защитника Бачев и премина високо над напречната греда. Нови голове обаче не паднаха и така шампионите разбиха Берое с 4:0 в Ловеч.

След тази победа Литекс остава еднолично начело във временното класиране, като вече има актив от 43 точки, на 8 пред 2-ия Левски.
Равносметка: ЦСКА с рекордна селекция

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 0:1

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза