3. ДРАМА! Лудогорец се спаси в 99-та минута (ВИДЕО)

ДРАМА! Лудогорец се спаси в 99-та минута (ВИДЕО)

Гол в 99-ата минута на Якуб Пьотровски донесе равенство 2:2 на Лудогорец срещу Ботев (Пловдив) в мач от IX кръг на efbet Лига.

„Канарчетата“ обърнаха шампионите до 2:1 в официалния дебют на новия си треньор Душан Керкез, но в последната секунда бяха наказани след корнер и взеха само точка от Разград.

Срещата започна с дискусионно решение, тъй като секунди след изтичането на първите 5 игрови минути главният съдия Красен Георгиев отсъди дузпа за нарушение срещу Бърнард Текпетей.

Системата VAR обаче влезе в действие и макар да потвърди фаула, засече засада преди това при атаката на Лудогорец, така че наказателният удар бе отменен.

В 13-ата минута вратарят на Ботев (Пловдив) трябваше да се намесва решително след изстрел на Текпетей и го стори, а в 23-ата Янис Карабельов блокира шут на Кайо Видал.

В 27-ата минута Даниел Кайзер успя да се справи, макар и трудно, след мощен изстрел на Спас Делев, както и с опита за добавка на Марсел Хайстер.

В 41-ата минута бе отсъдена втора дузпа за Лудогорец, тъй като Джеймс Ето’о необмислено събори в пеналта Видал.

Този път решението бе потвърдено от VAR и Оливие Вердон хладнокръвно реализира от бялата точка, за да открие резултата.

Впоследствие гостите имаха претенции за дузпа, защото топката срещна ръката на Педро Нареси в пеналта след удар на Ивелин Попов, но съдиите прецениха, че нарушение няма.

Това позволи на Лудогорец да се оттегли на почивка с минимален аванс от 1:0, а скоро след паузата Видал пропусна да го удвои.

След това Ботев заигра по-добре и в 55-ата минута резервата Антоан Бароан тества рефлекса на Симон Слуга, който спаси, ала малко по-късно бе безпомощен.

В 57-ата минута Ивелин Попов напредна отлично през центъра, справи се с двама съперници, след което елегантно с външен фалц изравни резултата – 1:1.

Така Попето продължи традицията да се разписва във всеки мач с екипа на Ботев, като вече има 4 гола в 4 срещи след пристигането си от Левски.

След това Лудогорец опита да отговори и Фон Витри пробва от дистанция, ала не затрудни вратаря на Ботев в 63-ата минута.

В 76-ата пък гостите осъществиха образцова контраатака, но Ивелин Попов реши да стреля, вместо да подаде на непокрития Бароан, което се оказа грешка, защото топката премина високо над целта.

Обратът стана факт в 83-ата минута с гол на появилия се секунди преди това Красиан Колев. Тийнейджърът получи пас от Ивелин Попов и овладя топката, след което напредна към наказателното поле и със страхотен шут по диагонала в далечния ъгъл не остави шансове на вратаря – 2:1.

Изоставайки в резултата, шампионите вдигнаха оборотите и в последните 5 минути на добавеното време създадоха три положения. Текпетей и резервата Матиас Тисера пропуснаха два добри шанса.

В 9-ата минута на добавеното време обаче, след изпълнение на ъглов удар от Фон Витри, буквално в последната секунда Пьотровски скочи най-високо в малкото наказателно поле и прати топката в мрежата с глава за 2:2.

След него шампионите събраха 13 от 7 мача и загряха с реми за участието си в групите на Лигата на конференциите, което започва в четвъртък срещу Спартак (Търнава), отново в Разград.

Ботев от своя страна има 9 точки от 9 срещи и бе много близо до невиждана към момента победа на „Хювефарма Арена“.

ЛУДОГОРЕЦ – БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:2
1:0 Вердон (43, дузпа)
1:1 Ивелин Попов (57)

1:2 Красиан Колев (83)
2:2 Якуб Пьотровски (90+9)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ: 12. Симон Слуга, 6. Якуб Пиотровски, 16. Аслак фон Витри, 22. Франко Русо, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 37. Бернард Текпетей (к), 44. Марсел Хайстер, 77. Кайо Видал, 90. Спас Делев, 99. Руан Крус;

Треньор: Ивайло Петев;

БОТЕВ (ПЛОВДИВ):  92. Даниел Кайзер, 38. Константинос Балоянис, 15. Джеймс Ейенга, 16. Самюел Акере, 17. Николай Минков, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Калдерон, 24. Джаспър Хертъм, 28. Янис Карабельов, 10. Ивелин Попов (к), 9. Мартин Секулич;