3. ДРАМА! Младок измъкна Левски (ВИДЕО)

ДРАМА! Младок измъкна Левски (ВИДЕО)

Бачев вкара за 1:0 над Ботев (Вр)

Левски не убеди с играта си, но победи с късен гол на появилия се като резерва свой юноша Преслав Бачев за 1:0 срещу Ботев (Враца).

„Сините“ спечелиха домакинството си от V кръг на efbet Лига и вече имаt 9 точки, заемайки 3-ото място във временното класиране, докато Ботев (Враца) остана 13-и с едва 3 пункта.

Наставникът на домакините Николай Костов реши да даде почивка на Келиан ван дер Каап и Дарлан като ги остави извън групата предвид предстоящия реванша срещу Апоел БШ от квалификациите за Лигата на конференциите в четвъртък.

Вместо тях, контузилия се в Израел национал Марин Петков и звездата Уелтън, от първата минута започнаха Ивелин Попов, Асими Фадига, Джебад Ел Джемили и Патрик-Габриел Галчев.

Мачът започна с минута мълчание в памет на една от най-големите легенди на българския баскетбол - Атанас Голомеев, който си отиде от този свята в събота на 76 години.

„Сините“ стартираха по-добре на своя „Георги Аспарухов“ , пред около 5000 души, и още във втората минута капитанът им Андриан Краев засече с глава след корнер, но покрай гредата.

Малко след това нападателят им Рикардиньо пък не се възползва от грешка на Луиз Фелипе при изнасянето на топката, а не след дълго врачани можеха сами да си вкарат гол след нова неточност.

Едуардо Кунде върна лошо към Федерико Бариос и топката премина покрай вратаря, който обаче все пак успя да я догони преди тя да пресече голлинията.

В 22-ата минута Джавад Ел Джемили стреля опасно, ала покрай целта, а само 8 по-късно Ботев можеше да накаже пропуските на „сините“, но ударът на Чавдар Ивайлов също профуча встрани от вратата.

В 33-ата минута пък гостите пропуснаха първото стопроцентово голово положение, след като Браян Переа се озова сам срещу вратаря на Левски. Вместо да стреля обаче, колумбиецът реши да подава на Красимир Тодоров, чийто удар бе избит в корнер.

Минута преди края на редовното време за първото полувреме Цунами намери Ел Джемили, който пробва техничен удар с пета, но не затрудни вратаря на гостите. Точно преди почивката пък Рикардиньо получи в пеналта и овладя на гърди, ала стреля неточно.

Вялата първа част накара наставника на домакините Николай Костов да направи тройна смяна на почивката като вместо Патрик-Габриел Галчев, Ивелин Попов и Рикардиньо се появиха Илиян Стефанов, Уелтон и Асен Чандъров.

Скоро след началото на второто полувреме Левски бе на сантиметри от гола, ала Цунами се размина с топката и не успя да я прати отблизо в мрежата.

В 66-ата минута резервата Уелтън стреля от малък ъгъл, но вратарят на гостите спаси, след което те осъществиха отлична контраатака. Даниел Генов излезе очи в очи с Пламен Андреев, ала стреля в аут.

После Илиян Стефанов отправи опасен изстрел покрай вратата, не след дълго Уелтън падна леко за дузпа и такава логично не последва.

Секунди по-късно резервата на гостите Марко Мажуга също излезе сам срещу вратаря на „сините“, но Пламен Андреев показа класа и спаси.

Левски отговори с чудесен пробив на Уелтън, който подаде към връхлитащия Илиян Стефанов, ала резервата пропусна от отлична позиция.

Така се стигна до 83-ата минута, в която 17-годишният юноша на „сините“ Преслав Бачев, заменил опитния Ивелин Попов, откри резултата. Младият нападател вкара от добавка след удар на Кордоба и шут отблизо за 1:0.

До края повече попадения не паднаха и така Левски, макар и трудно, взе своето и загря по най-добрия начин за реванша с Апоел, тъй като успя и да спести сили.

Левски – Ботев (Враца) 1:0
1:0 Преслав Бачев (83)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, 6. Цунами, 33.Хосе Кордоба, 97. Асими Фадига, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков, 7. Роналдо, 8. Андриан Краев (к), 9. Рикардиньо, 10. Ивелин Попов, 11. Ел Джемили;

Треньор: Николай Костов;

БОТЕВ (ВРАЦА): 34. Федерико Рубио, 3. Мартин Кавдански (к), 4. Луиз Фелипе Соарес, 7. Момчил Цветанов, 9. Даниел Генов, 16. Красимир Тодоров, 17. Чавдар Ивайлов, 19. Браян Варгас, 23. Браян Мендоса, 28. Едуардо Кунде, 77. Стефан Велев;

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо