3. ДРАМА НА "АРМИЯТА": Магичен шут на Тиаго спаси ЦСКА и Крушчич (ВИДЕО+СНИМКИ)

ДРАМА НА "АРМИЯТА": Магичен шут на Тиаго спаси ЦСКА и Крушчич (ВИДЕО+СНИМКИ)

Равенството 1:1 с Локо Пд осигури на България Вечно дерби следващия уикенд

ЦСКА измъкна 1:1 от Локомотив Пд след късна драма на ст. "Българска армия". Това обаче се оказа недостатъчно за второто място в класирането и още следващия уикенд "червените" ще се изправят срещу Левски в първия кръг на плейофите. "Армейците" имат 50 точки, колкото и Локо, но предимството в преките двубои е на страната на пловдивчани. "Сините" са четвърти с 49 т.

Тимът на Милош Крушчич беше много близо до загубата, впреки че игра 24 минути с човек повече. Допусна ранен гол и отправи само два точни удара във вратата на Локомотив за цял мач. При първия от тях Тиаго вкара и спаси както отбора си, така и треньора, който отново беше призован от феновете да си подаде оставката!

Срещата започна перфектно за гостите. Грешка в защитата на ЦСКА позволи на Лукас Салинас да изскочи зад гърба на Племен Гълъбов и да вкара дебютния си гол в българското първенство с техничен удар между краката на вратаря Бусато. Всичко това се разигра в четвъртата минута на мача.

"Червените" можеха да изравнят в 8-ата, когато Кери центрира от фаул към Антов, но малко не достигна младия футболист да засече топката с глава.

Гостите поискаха дузпа в 11-ата минута. Те претендираха за игра с ръка на Антов след пробив на Томашевич. Съдията Станислав Тодоров прецени, че няма нарушение и не посочи бялата точка. Пет  по-късно Соу засече с глава центриране от корнер, топката тупна на земята, прехвърли вратаря Луков и се отби в напречната греда.

В 26-ата страховит шут на Едвин Джеси от дъгата облиза напречната греда.  Последва далечен удар на Пинто, който също не намери целта. В края на първото полувреме Пламен Гълъбов хвърли пас зад защитата на Локо. Там Али Соу се опита да стреля от въздуха, но не уцели топката. Това предизвика гнева на публиката на ЦСКА.

Реакцията на Милош Крушчич не закъсня и след почивката на мястото на Соу в игра се появи Томи Юрич.

В 48-ата минута Аралица се откъсна отдясно, но се забави с удара и топката му бе избита от Гълъбов. След изпълнението на ъгловия удар Карагарен стреля от границата на наказателното поле, а след рикошет в крак на бранител Бусато улови.

Локомотив Пд остана с човек по-малко в 66-ата минута. Петрович получи втори жълт картон за грубо нарушение срещу Кристиян Малинов. Домакините обаче трябваше да чакат чак до 83-ата, когато Тиаго изравни. Влезлият като резерва португалец получи топката на метър-два пред  наказателното поле и топовен изстрел не остави никакъв шанс на Мартин Луков.

Малко след това вратарят на Локо Пд отрази опасен удар на Греъм Кери. До края на двубоя ЦСКА изпусна още няколко изгодни положения за гол и в крайна сметка двата отбора завършиха наравно 1:1.

ЦСКА - ЛОКО ПД 1:1
0:1 Лукас Салинас (4)
1:1 Тиаго (83)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЦСКА: 13. Густаво Бусато, 6. Рубен Пинто, 8. Греъм Кери, 11. Петър Занев, 15. Кристиян Малинов, 18. Брадли Мазику, 19. Иван Турицов, 21. Едвин Джеси, 26. Валентин Антов, 22. Али Соу, 28. Пламен Гълъбов

ЛОКОМОТОВ ПД: 71. Мартин Луков, 61. Диниш Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 20. Милош Петрович, 10. Парвиз Умарбаев, 34. Петър Витанов, 50. Йосип Томашевич, 9. Бирсент Карагарен, 16. Лукас Салинас, 14. Димитър Илиев, 77. Анте Аралица

90+5 - Край на мача!

90+4 - Жълт картон за симулация на Греъм Кери

90 - Жълт картон и за Петър Занев

87 - Жълти картони за Бруно акрапович и кондиционния треньор на ЦСКА Кирил Динчев, след като двамата си размениха остри реплики

86 - Мартин Луков спаси силен диагонален удар на Греъм Кери

83 - ГОООЛ ЗА ЦСКА! Тиаго изравни с топовеш шут извън наказателното поле!

74 - Добро центриране на Иван Туричов в наказателното поле, там Енрике отправи удар от движение, но много неточен

68 - Жълт картон и за Иван Турицов

66 - Локомотив Пд остана с човек по-малко. Петрович получи втори жълт картон за грубо нарушение срещу Кристиан Малинов. Халхът на "червените" също беше санкциониран от рефера, след като налетя на сърбина

58 - Аралица стреля с глава след центриране на Томашевич отляво, Бусато спаси

53 - Жълт картон и за Милош Петрович, който събори на земята Юрич, за да спре атаката на ЦСКА

49 - Диниш Алмейда получи жълт картон

48- Аралица се откъсна отдясно, но се забави с удара и топката му бе избита от Гълъбов

46 - Начало на второто полувреме

45+2 Край на първото полувреме

44 - Али Соу не успя да се се справи с прехвърлящо подаване на Плавен Гълъбов. Нападателят на ЦСКА опита да нанесе удар от въздуха, но не уцели топката. Това предизвика гнева на публиката

34 - Джеси центрира в наказателното поле за Али Соу, който не успя до нанесе удар. Въпреки това топката мина опасно близо до дясната греда на вратата, защитавана от Мартин Луков

26 - ОЩЕ ЕДНА ГРЕДА ЗА ЦСКА! Страховит шут на Едвин Джеси от дъгата облиза напречната греда

19 - Шут на Греъм Кери от фаул минава над вратата

16 - ГРЕДА ЗА ЦСКА! Али Соу засече с глава центраране от корнер. Ударът му обаче срещна напречната греда

11 - Гостите поискаха дузпа за игра с ръка на Антов след пробив на Томашевич. Съдията Станислав Тодоров прецени, че няма нарушение и не посочи бялата точка

8 - Отлично центриране на Греъм Кери от пряк свободен удар, Валентин Антов обаче се размина с топката

4 - ГОООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ ПД! Лукас Салинас откри резултата след грешка в отбраната на ЦСКА!