3. ДРАМА НА "ТИЧА": Черно море се спаси с дузпа в 91-та минута срещу Царско село (ВИДЕО+СНИМКИ)

Масов бой в продължението на мача, червени картони за Родриго и Йович

Черно море е домакин на Царско село в първия съботен сблъсък от 14-ия кръг на футболната ни efbet Лига.

Доста интересно е да се отбележи, че феновете на "Тича" скандираха против Боби Михайлов.

Домакините са доста постоянни този сезон и имат само 2 загуби, но в някои мачове наивно загубиха ценни точки и затова се намират на 5-о място в класирането.

Варненци са фаворити в мача, но ще имат едно наум, защото в последното си домакинство на този съперник завършиха 3:3, макар да имаха преднина от 3:1 в течение на мача.

Преди седмица те надвиха с 1:0 Левски на “Тича” и вече са в серия от 6 мача без поражение в първенството.

С едва 9 допуснати гола Черно море има втората най-добра защита в елита, а в последните си 4 шампионатни срещи инкасира само едно попадение - при 1:1 със Славия.

Царско село пък се озова на дъното в класирането, след като в предишния кръг отстъпи с 1:2 на Пирин в Благоевград. “Царете” изпитват големи трудности пред противниковата врата и са реализирали само 7 гола през сезона.

Черно море е без контузените Стефан Велев и Родриго Вилела, докато Пабло Гарсия е наказан, докато “царете” имат само една победа срещу варненци, а последната среща помежду им приключи при 0:0.

Днешната стартира в 12:30 часа и е пряко в ефира на Диема спорт като Novsport.com ще проследи развитието й в реално време, докато нашите посетители могат да гледат Черно море – Царско село на живо ТУК.

- ЛИНК;

- ЛИНК;

Още линкове тук

Черно море се спаси в самия край от изненадваща загуба срещу Царско село и стигна до равенство 1:1 в скандален мач от 14-ия кръг на футболната ни efbet Лига.

„Моряците“ взеха точката срещу последния в класирането на своя стадион „Тича“ след гол от дузпа в 91-ата минута, а 2 по-късно се стигна до бой между Милан Йокич и Родриго, които бяха изгонени с директни червени картони.

Домакините имаха игрово предимство през почти целия мач, но допуснаха попадение малко след почивката, а гостите успяха по най-добрия начин да се възползват от един от общо двата си точни удара в срещата.

Началните минути на двубоя бяха равностойни, макар варненци да имаха лек териториален превес.

В 11-ата минута обаче вратарят им Иван Дюлгеров напусна наказателното си поле, за да изчисти една топка, ала я прати точно в тялото на Живко Атанасов и тя попадна у Гаетан Миси Мезу.

Той обаче изненадващо за всички не можа от ъгъла на пеналта да я прати в опразнената врата за ужас на своя треньор Любослав Пенев.

Черно море отговори в 20-ата минута, когато обаче два последователни изстрела, първо на Жозе Гомеш, а после и на капитана Даниел Димов, бяха блокирани от защитници на Царско село.

В 26-ата минута и Васил Панайотов опита да порази целта, стреляйки от свободен удар, но право в стената. Секунди след това пък Евгений Сердюк отправи опасен шут, ала той премина на сантиметри от страничната греда.

Последваха минути на здрави сблъсъци по терена, а след единоборство до границата на наказателното поле на гостите, при което Сердюк бе изблъскан от Христо Попадийн, всички от лагера на „моряците“ поискаха обяснение от главния съдия.

Арбитърът обаче не се намеси, въпреки протестите, но пък малко преди почивката все пак отсъди нарушение за остро влизане на Попадийн в краката на Сердюк.

Изпълнението обаче не бе на ниво и в крайна сметка първото полувреме приключи при нулево равенство.

Черно море започна по-добре след почивката и още в 49-ата минута Живко Атанасов пропусна от отлична позиция, стреляйки с глава покрай вратата.

След това обаче Царско село изненадващо откри резултата с първия си точен удар в мача. В 52-ата минута Лукас Диас хвана неподготвена защитата на „моряците“ с извеждащ пас към Ален Стеванович, а той с майсторски удар по диагонала в обратния ъгъл даде аванс на гостите.

Вполседствие „моряците“ натиснаха в опит да изравнят, ала първо Янко Георгиев блесна със спасяване, а после те не успяха да се възползват от сериозно разбъркване в наказателното поле на „царете“.

В 77-ата минута вратарят на гостите спаси и опасен изстрел на Леандро Андраде, за да запази аванса им.

Той бе факт до добавеното време на срещата, когато Черно море получи дузпа, която Евгений Сердюк превърна в гол, за да изравни в 91-ата минута – 1:1.

Малко след това пък Милан Йокич и Родриго се сбиха след едно от общо 34-те нарушения в срещата, което доведе до масови сблъсъци между футболисти на терена.

Те приключиха с червени картони за провинилите се играчи от двата отбора, а те пък поделиха точките след 1:1.

Така Черно море вече има 22, докато Царско село е с 10 в своя актив и остава на последната позиция във временното класиране.

Черно море – Царско село 1:1
0:1 Ален Стеванович (52)
1:1 Евгений Сердюк (90+1, дузпа)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 27. Даниел Димов (к), 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов, 72. Родриго, 20. Жозе Гомеш, 17. Велислав Василев, 9. Евгений Сердюк;

ЦАРСКО СЕЛО: 1. Янко Георгиев, 3. Мартин Кавдански (к), 8. Ален Стеванович, 10. Лъчезар Балтанов, 12. Лукас Диас, 25. Александър Александров, 29. Гаетан Мезу, 77. Луи Нганиони, 80. Карлос Охене, 83. Христо Попадийн, 93. Васил Шопов;

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо