3. Драма: Пирин спря Арда в 93-ата минута (ВИДЕО)

Драма: Пирин спря Арда в 93-ата минута (ВИДЕО)

Греда, дузпа, червен картон и 1:1 в Благоевград

Пирин (Благоевград) стигна до драматично домакинско реми срещу Арда (Кърджали) в предпоследния мач от XXV кръг на efbet Лига.

Влезлият от пейката Преслав Йорданов вкара за 1:1 в 93-ата минута на срещата, след като 10 по-рано гостите останаха с човек по-малко след 2-ри жълт картон на Илия Юруков.

Преди това те откриха с гол от дузпа на Радослав Цонев през второто полувреме, а през първото удариха греда и загубиха Абубакар Тунгара заради контузия.

Така Пирин остана без загуба в 4-ти пореден мач за първенство и вече има 21 точки, докато Арда събра 36 в своя актив.

Първият точен удар към една от двете врати бе на Иван Тасев от Пирин. В 14-ата минута Абубакар Тугнага от Арда се освободи от Мартин Бачев, мина покрай вратаря Георгиев и си нагласи топката на левия крак, но топката срещна левия стълб на вратата и излезе в аут.

Отново Тунгара изпробва удара си след близо половин час игра, но топката попадна в ръцете на вратаря на "орлетата" Янко Георгиев.

В 37-ата минута защитникът на благоевградчани Вячеслав Велев стреля, а вратарят на гостите Анатолий Господинов спаси удара.

След почивката тимът от Кърджали определено имаше надмощие на терена. След час игра Шахредин Букхолда стреля, като Янко Георгиев изби топката в корнер. След изпълнението му Букхолда отново стреля с глава, а топката се отби в ръката на Славчо Шоколаров.

Съдията Кристиян Колев получи знак да гледа ситуацията на видео повторение и отсъди дузпа. Шоколаров пък протестираше, че топката е ударила рамото му.

Радослав Цонев вкара гол със силен удар в левия долен ъгъл на вратата на Янко Георгиев. Халфът отказа да се зарадва на попадението, тъй като е юноша на Пирин.

Десет минути преди края на редовното време Илия Юруков от тима на Арда бе изгонен с втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко на терена.

В третата минута на добавеното време Славчо Шоколаров центрира от корнер, а резервата Преслав Йорданов, който сложи и капитанската лента, с глава вкара топката в левия ъгъл на вратата на Господинов - 1:1.

Арда остава на 8-о място, като се отдалечи от Топ 6. Пирин е на 14-а позиция, но вече е с 5 точки повече от предпоследния Хебър.

ПИРИН - АРДА 1:1
0:1 Радослав Цонев (62, дузпа)
1:1 Преслав Йорданов (90+3)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ПИРИН: 21. Янко Георгиев, 73. Венцислав Бенгюзов (к), 8. Дмитро Семенив, 14. Даниил Кондраков, 26. Иван Тасев, 29. Мартин Бачев, 17. Илкер Будниов, 10. Славчо Шоколаров, 20. Чебрайло Макрецкис, 72. Раян Сенхаджи, 19. Вячеслав Велев;

Треньор: Христо Янев;

АРДА: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 7. Абубакар Тунгара, 8. Милен Желев (к), 9. Преслав Боруков, 10. Светослав Ковачев, 20. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев, 24. Алекс Петков, 77. Илия Юруков, 99. Станислав Иванов;

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо