3. ДРАМА: ЦСКА 1948 пречупи Локо Сф в 117-та минута (ВИДЕО)

ДРАМА: ЦСКА 1948 пречупи Локо Сф в 117-та минута (ВИДЕО)

Ивайло Чочев се завърна с 2 попадения в Бистрица

ЦСКА 1948 е първият финалист в тазгодишното издание на турнира за Купата на България.

„Червените“ отстраниха Локомотив (София) по възможно най-драматичния начин, след като вкараха гол в 117-ата минута на второто продължение и така се класираха напред с общ резултат 5:4.

Срещата в Бистрица предложи изключителна драма, тъй като гостите от „Надежда“, загубили първия сблъсък с 2:3, поведоха с 2:0 още преди да са изтекли първите 20 минути.

Давид Малембана откри резултата още в 9-ата с истински шедьовър от свободен удар, а Селсо Рапосо удвои в 18-ата. После обаче на сцената се появи завърналият се след травма голмайстор на домакините, а и на цялата Първа лига – Ивайло Чочев.

Халфът намали в 29-ата минута за 1:2 и прати мача в продължения, а във второто от тях донесе успеха на ЦСКА 1948. В последните секунди на двубоя пък нервите на Матеус Дуарте от гостите не издържаха и той бе изгонен с втори жълт картон.

Така тимът се класира за финала на турнира и ще спори за трофея с победителя от сблъсъка между Лудогорец и Черно море. Разградчаниимат преднина от 2:1 след първия мач, а реваншът е утре (четвъртък, 11.05.23 г).

Локомотив имаше да наваксва гол пасив след поражението с 2:3 в първия мач и започна значително по-мобилизирано. "Железничарите" успяха да вкарат ранен гол и изравниха общия резултат след точно попадение на Дейвид Малембана от пряк свободен удар в 9-а минута.

Малко по-късно Юлиан Ненов стреля покрай вратата на Даниел Наумов, но по-активната игра на гостите се увенча с успех в 18-а минута, когато защитата на домакините допусна колективна грешка и това позволи на Селсо Рапосо с мощен шут да вкара втори гол за Локомотив.

"Червените" намалиха изоставането си в 25-а минута, когато реферът Георги Кабаков прегледа с ВАР ситуация за игра с ръка на Алан Диас и посочи бялата точка, а капитанът на тима Ивайло Чочев реализира отсъдената дузпа - 1:2.

През втората част двата отбора заиграха предпазливо с максимално подсигуряване в защита и головите ситуации пред двете врати почти липсваха в очакване на продълженията.

Локо имаше ситуация за трети гол четири преди края след центриране от фаул на Красимир Милошев, но Матеус Дуарте не успя да засече топката в мрежата.

В последната минута на редовното време влезлият като резерва Парвиз Умарбаев напредна фронтално срещу вратата и с удар извън наказателното поле уцели десния страничен стълб на вратата на Локомотив.

В продълженията съставът на ЦСКА 1948 доминираше и търсеше попадение, с което да продължи напред, докато играчите на Локомотив очевидно чакаха изпълнение на дузпи.

В самото начало на първото продължение Чочев получи отлична възможност от границата на наказателното поле, но стреля встрани от вратата. В 103-а минута Марио Топузов не успя да засече в мрежата отблизо след центриране на Стив Фуртадо.

"Обичайният заподозрян" през този сезон Ивайло Чочев класира своя тим на финал с попадение във 117-а минута, реализирайки с глава след центриране на Умарбаев.

В добавеното време на продължението нервите на Матеус Дуарте не издържаха и той извърши нарушение в центъра на терена, за което му бе показан втори жълт и съответно червен картон.

Футболистът на Локо Сф бе бесен и се опита да влезе в пререкание с Бирсент Карагерен, а главният рефер Георги Кабаков го помоли да напусне по-бързо терена.

Дуарте продължи да негодува и репликира хора от щаба на ЦСКА 1948, махайки с ръка, приканвайки ги да дойдат при него.

В крайна сметка, футболистът на Локомотив София бе изведен от терена, за да може играта да бъде подновена, а секунди след това прозвуча и последният съдийски сигнал.

ЦСКА 1948 - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 2:2 след продължения (1:2 в редовното време, общ резултат 5:4)
0:1 Давид Малембана (9)
0:2 Селсо Рапосо (18)
1:2 Ивайло Чочев (29, дузпа)
2:2 Ивайло Чочев (117)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (к), 19. Стив Фуртадо, 87. Симеон Петров, 14. Елитон, 18. Ивайло Чочев, 58. Октавио Мантека, 10. Георги Русев, 8. Педриньо, 99. Радослав Кирилов, 16. Сидклей Перейра, 55. Светослав Диков;

Резерви: 33. Генадий Ганев, 9. Александър Колев, 4. Ангел Лясков, 11. Бирсент Карагарен, 24. Лазар Марин, 7. Марио Топузов, 39. Парвиз Умарбаев, 22. Реян Даскалов, 28. Емил Ценов;

Треньор: Тодор Янчев;

Локомотив (София): 1. Бабукар Гайе, 44. Божидар Кацаров, 33. Алан Диас, 22. Ивайло Найденов, 26. Красимир Милошев (к), 89. Матеус Дуарте, 13. Селсо Рапосо, 5. Давид Малембана, 39. Антонио Вутов, 94. Юлиан Ненов, 11. Карлос Франса;

Резерви: 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 7. Александър Александров, 70. Димо Бакалов, 15. Лука Иванов, 3. Марио Петков, 8. Мартин Райнов, 29. Станислав Костов, 18. Християн Чипев;