3. ДРАМА В ОВЧА КУПЕЛ: Славия пречупи 10 от ЦСКА 1948 с дузпа в 96-та минута! (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Белите" вече са лидер в efbet Лига след инфарктен успех

Славия успя да победи по драматичен начин ЦСКА 1948 с 2:1 в мача помежду им от 6-ия кръг на efbet Лига.

"Белите" успяха първи да поведат, но четвърт час преди края, макар и с човек по-малко, "червените" се добраха до точката в Овча купел. Успехът дойде в шестата минута на продължението след точно изпълнение на дузпа от Ради Кирилов.

Гостите стартираха много добре и можеха да поведат още във втората минута, когато обаче удариха греда.

Топката бе изритана в половината на домакините, където Денислав Александров изведе Георги Русев на добра позиция. Крилото надбяга Георги Вълчев и прокара топката покрай Светослав Вуцов, но тя се отби от лявата греда на „белите“.

В 14-ата минута Калоян Кръстев стреля, но много слабо и неточен. Две минути след това се стигна до разбъркване в наказателното поле на гостите, но последваха само два блокирани удара. В следващите минути Славия имаше териториално предимство, но до опасности пред вратата на Наумов не се стигаше.

След точно половин час игра "белите" откриха резултата. Андреа Христов предостави прекрасно подаване отдясно в наказателното поле, където на далечната греда Радослав Кирилов изпревари Стивън Кирилов и с глава засече във вратата на Наумов – 1:0.

В 41-ата минута Славия поиска дузпа, след като Димитър Пиргов игра с ръка в наказателното поле, но след проверка със системата ВАР, съдията прецени, че ситуацията не предполага посочване на бялата точка.

В 50-ата минута Георги Русев стреля от дъгата пред наказателното поле, но покрай дясната греда на Вуцов.

През втората част темпото на игра спадна и ситуации пред двете врати липсваха.

В 71-ата минута ситуацията за гостите стана много тежка. Втори жълт и съответно червен картон за Костадин Илиев заради грубо нарушение срещу Тони Тасев.

Само две минути след това обаче те успяха да изравнят резултата след великолепно попадение. Гостите организираха добра атака отляво, като разиграха добре пред наказателното поле, а Антон Бакалов комбинира с Ангелов, който необезпокояван шутира от около 30 метра по тревата и намери долния ляв ъгъл на Вуцов за 1:1

Така Славия  успя да излезе на върха, докато ЦСКА 1948 остава на дъното с 1 точка.

Славия - ЦСКА 1948 2:1
1:0 Кирилов 30
1:1 Ангелов 74
2:1 Кирилов 96 (дузпа)

Стартови състави:

Славия: Вуцов, Христов, Виячки, Вълчев, Томбак, Стоев ,Дост, Макрилос, Тасев, Кирилов, Кръстев

ЦСКА 1948: Наумов, Дилчовски, Петров, Пиргов, Марин, Лясков, Ангелов, Гогов, Русев, Александров, Йосков

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза