3. Драматична загуба за националите U17

Драматична загуба за националите U17

Българският национален отбор по футбол за юноши до 17 години загуби с 1:2 от Швеция в първия си мач от Елитния кръг на квалификациите за Евро 2024.

Останалите ни съперници в групата са домакинът Румъния и Уелс, като мачовете ще се проведат в периода 20 - 26 март.

Победителите от осемте групи в тази фаза на пресявките, както и седемте най-добри втори селекции в своите потоци ще се класират за финалите на турнира, който ще се проведе в Кипър между 20 май и 5 юни.

Първите 45 минути завършиха без отбелязан гол, а втората част стартира отлично за нашите. В 52-ата минута Марто Бойчев напредна добре по крилото, финтира няколко футболисти в жълто, влезе в наказателното поле и с хубав удар прониза вратата на шведите за 1:0.

Резултатът се задържа много кратко. В 58-ата минута Швеция успя да изравни. След изпълнение на корнер настъпи разбъркване в наказателното поле, топката бе отклонена на близката греда и на далечната Куси-Асаре стреля от близка дистанция. Кехайов се намеси, но според главния съдия топката бе преминала голлинията и резултатът стана 1:1. Малко след това гол на Йонсон бе отменен заради засада.

В добавеното време Оке Андерсон бе оставен на стрелкова позиция и след помощ от гредата топката влезе в мрежата, с което донесе успеха на тре корнур.

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо