3. Дубълът на Черно море спечели дербито на Варна

Дубълът на Черно море спечели дербито на Варна

Николай Златев блести за „моряците“

Отборът на Черно море спечели градското дерби със Спартак (Варна) при дублиращите отбор.

В среща от 3-ия кръг на шампионата, играна на стадион „Тича“ във Варна, „моряците“ се наложиха с 3:1 срещу своя съперник след обрат, като в герой за „зелено-белите“ се превърна Николай Златев, който реализира две от попаденията.

„Моряците“ бяха подкрепени от солидна агитка, която окуражаваше .младите „моряците“ през целия двубой.

В 26-ата минута Мартин Янакиев откри за гостите от дузпа, отсъдена за неразчетен шпагат на Георги Венциславов срещу Евгени Илиев. В добавеното време на първата част Пламен Аршев с глава успя да изравни.

„Моряците“ стартираха ударно втората част, като в 48-ата минута успяха да стигнат до пълен обрат. Велислав Боев върна топката на вратаря Никола Виденов, който се забави да изрита, Кристо Яначков успя да я открадне, подаде към Николай Златев, който с удар от движение реализира за 2:1. В 59-ата минута Берк Бейхан стреля опасно от далечна дистанция, а топката срещна страничната греда. В 76-ата Николай Златев бе изведен сам срещу Никола Виденов и копна топката над стража за 3:1.

Състави:

Черно море: Християн Славков, Росен Стефанов, Константин Грахльов, Николай Златев, Георги Венциславов, Борис Стойков, Пламен Аршев, Берк Бейхан, Николай Костадинов, Мартин Милушев, Кристо Яначков (Денислав Стойчев, Петър Маринов, Димитър Павлу, Димитър Ковачев, Дейвид Луканов, Мартин Банев, Александър Киров, Радослав Петров, Толга Мюрвет).

Спартак Варна: Никола Виденов, Стефан Стефанов, Кристиян Курбанов, Мартин Гръчки, Любослав Маринов, Мартин Стоилов, Евгений Илиев, Симеон Иванов, Мартин Янакиев, Хидает Хюсеин, Александър Йорданов (Стефан Петков, Велислав Боев, Александър Трендафилов, Николай Димитров, Николай Василев, Стефан Стоянов, Никола Владев, Даниел Халачев, Александър Александров, Баръш Николаев).

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо