3. Дубълът на Дунав шампион в окръжната група на русенска област

Дубълът на Дунав шампион в окръжната група на русенска област

Дублиращият отбор на Дунав, който се сътезава в окръжната футболна група на русенска област, завърши сезона подобаващо с трофей в клубната витрина.

Дублиращият отбор на Дунав, който се сътезава в окръжната футболна група на русенска област, завърши сезона подобаващо с трофей в клубната витрина. Малките "дракони" победиха с разгромното 6:0 в последния мач съперниците си от Черноломец (Острица) и завършиха сезона като футболни шампиони, подобно на представителния отбор на Дунав, който преди 5 сезона по административни причини също трябваше да мери сили в областното първенство, пише сайтът на русенци.

Срещата започна вихрено и младите дунавци успяха да отбележат три попадения в рамките на първите 15 минути. При първия гол "сините" бяха подпомогнати и от своите съперници, които пратиха коженото кълбо в собствената си мрежа, но след това Радостин Савов с две попадения докара резултата до класически измерения за отрицателно време.

През второто полувреме Дунав добави още три гола, които бяха отбелязани от Николай Недков, Росен Григоров и Емил Младенов. Любопитно е, че момчетата на Димитър Тотев  вкараха 6 гола в редовното време и в полуфинала, но също така позволиха на тогавашните им съперници от Прециз интер (Иваново) да отвърнат с 3 попадения.