3. Дубълът на Лудогорец би този на ЦСКА в мач с два обрата, достоен за елита

Дубълът на Лудогорец би този на ЦСКА в мач с два обрата, достоен за елита

Славчо Шоколаров с две асистенции и гол за драматичен успех в Разград

ЦСКА II инкасира второ последователно поражение във Втора лига, след като загуби с 2:3  гостуването си на Лудогорец II в Разград.

Последният мач от XIV кръг на Втора професионална лига предложи много емоции и два обрата, а на трибуните бяха капитанът на българския шампион Светослав Дяков и още двама негови съотборници от първия тим на „орлите”.

Срещата, ръководена от съдийката Християна Гутева, бе решена в 91-ата минута, когато резервата Денислав Александров вкара победния гол.

Иначе домакините от Разград започнаха по-активно и имаха две добри ситуации, като при едната футболистът на първия тим Георги Терзиев бе близо да се разпише с глава. В 24-ата минута, след хубава атака на Лудогорец, Славчо Шоколаров изведе Светослав Ковачев и той бе точен за 1:0.

При този резултат дойде и почивката, а след нея „червените” излязоха преобразени и за 10 минути направиха пълен обрат с красиви попадения.

Първо Георги Търтов изравни с чудесен удар в 51-ата минута, а в 55-ата Стойчо Атанасов направи 2:1 с плътен шут от границата на пеналта.

Почти веднага след това обаче Славчо Шоколаров (’57) изравни, след като премина през почти целия отбор на съперника и вкара отблизо – 2:2.

Ключова се оказа първата минута на добавеното време, когато отново Шоколаров центира отдясно и появилият се след почивката Денислав Александров донесе с глава драматичния успех.

След ремито дубълът на ЦСКА вече е пети с 24 точки, а този на Лудогорец има с 6 по-малко и дели 8-9 място.

Янев: Няма как да се сравняваме като класа с Лудогорец