3. Два гола на Камбуров донесоха победата на Локомотив (София) в „железничарското” дерби в Мездра – 2:1

Отборът на Локомотив (София) постигна втора победа в „А” група, след като надигра с 2:1 съименника си от Мездра в „железничарското” дерби. Срещата се игра на стадион „Локомотив” в Мездра и бе от програмата на 3-ия кръг на Групата на майсторите. В герой за гостите за пореден път се превърна Мартин Камбуров, който обърна мача в полза на своите с два гола в рамките на четири минути.

Срещата започна равностойно като двата тима се опитваха да стигнат до своите нападатели чрез атаки по крилата. В 6-та минута Златински от гостите центрира към Балдовалиев, но топката излезе в аут. В 21-ата дойде и първото по-опасно положение за домакините. Тогава Димитър Петков стреля от фаул, кълбото се отклони в крака на Бандаловски и премина на сантиметри от дясната греда на Галев.

Така се стигна до 27-ата минута, когато Иса намери по превъзходен начин Тевиа на границата на наказателното поле, откъдето ганаецът стреля директно и успя да матира стража на гостите – 1:0. В края на полувремето феновете на мездренския тим претендираха за дузпа, след като Христозов отправи удар с глава, кълбото срещна ръката на бранител на гостите, но Радослав Станев не отсъди най-тежкото наказание.

Втората част започна с лек натиск от страна на гостуващия тим, който даде резултат в 50-ата минута. Тогава Камбуров стреля директно от пряк свободен удар и прати топката в горния десен ъгъл на Линков – 1:1. В 54-ата минута нападателят на столичния Локомотив изригна за втори път, след като топката бе центрирана към него на границата на вратарското поле, Линков излезе неразчетено и позволи на Камбуров да изведе своите напред. В 69-ата минута Балдовалиев свали с глава към Асамоа, който навлезе в наказателното поле, но ударът му премина високо над вратата.

Така дойде 72-ата минута, когато домакините получиха първия си шанс за гол през втората част. Тогава Анатоли Тодоров центрира от фаул към близката греда, Бамба игра с глава, но Галев спаси. Само пет минути по-късно Радослав Станев отмени гол на Локо Мездра за фаул в атака, след като Тодоров центрира от фаул към Софрониев, който успя да вкара кълбото в мрежата на гостите. В 85-ата минута Страхил Попов центрира в наказателното поле, където Моралес пропусна от около 7 метра.

След края на двубоя Радослав Станев даде директен червен картон на капитана на Локомотив (Мездра) Предраг Пажин за реплика към него.

Това бе и последното по-интересно положение в срещата и така столичния Локомотив надви съименника си от Мездра в „железничарското” дерби на 3-ия кръг на „А” група.

Равносметка: ЦСКА с рекордна селекция

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 1:2

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза