3. Два гола на Краев пречупиха ударилия три греди Монтана (ВИДЕО+СНИМКИ)

Два гола на Краев пречупиха ударилия три греди Монтана (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски постигна първи успех пред собствена публика за сезона след 2:0, Курдов направи непростим пропуск, а съдиите спорно му отмениха гол

Левски взе втора поредна победа в А група и първа пред своя публика за сезона след 2:0 над новака Монтана на „Герена” в 5-ия кръг. Божидар Краев вкара двата гола за „сините” през втората част, Монтана нацели три греди, гол на Курдов бе спорно отменен, а дебютиралият №9 на „сините” направи и уникален пропуск.

С успеха отборът на наказания тази вечер Стойчо Стоев събра вече 8 точки и временно се изравни с втория Берое, който в понеделник е домакин на Черно море. Монтана остана с 5 точки на 6-о място след втората си загуба за сезона.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Агитка от точно 23-ма човека подкрепяше гостите, а феновете на Левски бяха около 4 000. Монтана показа зъби в 7-ата минута, когато след късо изпълнение на пряк свободен удар Георги Ангелов получи пред наказателното поле и стреля силно, а топката се отби от напречната греда и излезе в аут.

Левски отвърна с добър пас на Костадинов към Краев вдясно в наказателното поле, но крилото незнайно защо не се реши да стреля на 7-8 метра от вратаря, опита да подаде за Боби Цонев и сбърка.

Защитата на Левски бе колеблива при едно центриране, Аймен Белаид изби лошо с глава, деветката на Монтана Атанас Илиев веднага стреля по диагонала и дясната греда спаси този път Йоргачевич. Така „сините” на два пъти бяха пожалени благодарение на гредите.

Левски пресираше и повече владееше топката, но липсваха ударите. Все пак преди почивката домакините стигнаха до две отлични положения.
Де Ноойер проби вляво и поднесе на крака на Курдов, който от 4-5 метра направи наглед по-трудното и извади в аут с невероятен пропуск.
После пък след разбъркване Георги Костадинов получи шанс от границата на вратарското поле, обаче не нацели топката и едва прати до ръцете на вратаря.

Левски затегна обръча пред наказателното поле на новака след почивката и това даде резултат.

Второто полувреме започна със спорно отменен гол на Левски. След атака отляво Георги Костадинов получи зад точката на дузпата и стреля лошо, но във вратарското поле Курдов успя да пренасочи в мрежата. Страничният съдия вдигна засада на Курдов, а телевизионните повторения така и не доказаха дали той бе покрит от Михов или не. После Мики Орачев проби и шутира по диагонала отляво, а кълбото мина на около половин метър встрани от целта.

В 58-ата минута Де Ноойер с външен фалц изведе Краев вдясно и за разлика от първата част, този път крилото умело пусна ниско по диагонала в мрежата зад вратаря за 1:0.

Курдов подобри играта си през втората част и това си личеше. Деветката не успя да овладее хитър пас на Боби Цонев през центъра, но в 68-ата минута самият Курдов овладя на дъгата пред наказателното поле и елегантно в коридор намери Краев зад защитата през центъра, а младият талант хладнокръвно се разписа сам срещу вратаря с изстрел в левия ъгъл – 2:0 и два гола за Божидар Краев.

След двата гола домакините сякаш леко свалиха оборотите, а наказаният Стойчо Стоев запали цигара, гледайки срещата от трибуните.
Малшансът на Монтана тази вечер продължи с трета греда. Резервата Здравко Лазаров центрира от корнер, Иван Михов надскочи Балаид, но ударът му с глава кацна върху напречната греда и излезе в аут.

В добавеното време резервата Махмудов изскочи сам вляво, напредна към вратаря, ала изпусна с нисък шут по диагонала.

В следващия 6-и кръг Левски гостува на „Лаута” на Локо (Пд), а Монтана отива на „Тича” срещу Черно море.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение