3. Два гола на Платини донесоха победата на Черноморец над Локо Пловдив – 2:1

Два гола на Платини донесоха победата на Черноморец над Локо Пловдив – 2:1

Отборът на Черноморец постигна изключително ценна победа, след като надигра трудно с 2:1 тима на Локомотив (Пловдив). Срещата се игра на стадион „Лазур” и бе от програмата на 2-ия кръг на родната „А” група. Така, домакините вече имат две победи от два мача, докато „железничарите” все още на са взели точка.

Срещата започна със силен домакински натиск и още в 15-ата секунда Черноморец имаше възможност да открие резултата. Тогава топката бе центрирана в наказателното поле на гостите, където с глава игра Платини, но ударът му бе избит с мъка от Акалски. След това положение темпото падна и двата тима така и не успяваха да намерят път към една от двете врати.

Така дойде 15-ата минута, когато Фернандес центрира опасно отдясно, кълбото достигна до Платини, който с фамозно изпълнение с пета го прати в мрежата на Локомотив – 1:0. В 22-ата минута Фернандес получи топката в наказателното поле, стреля с десния крак, но стражът на пловдивчани се намеси умело. В 31-ата именно Фернандес центрира отдясно, Марсио бе на дузпата, стреля, но Акалски отново спаси.

В самия край на полувремето отново Фернандес бе в центъра на събитията. Тогава той получи топката в наказателното поле от Гонзалес, но ударът му премина близо до лявата греда на пловдивчани.

През второто полувреме гостите от Пловдив се посъбудиха и погледнаха по-смело към вратата на „акулите. В 57-ата минута „железничарите” получиха правото да изпълнят пряк свободен удар на границата на наказателното поле. Евертон Джилио застана зад топката и успя да вкара първото попадение за Локомотив през този шампионат. Още в следващата атака капитанът на гостите Димитър Илиев изведе Георги Данов сам срещу Борел, но ударът на втория бе много разочароващ и почти излезе в тъч.

В 65-ата минута резервата на домакините Морис успя да се пребори за топката след страхотна грешка на бранителя на Локомотив Сечков, но ударът на Морис бе много разочароващ и излезе в аут. В 77-ата минута отново Морис можеше да вкара гол, след като стреля от границата на наказателното поле, но ударът му излезе в аут.

Така дойде 83-ата минута, когато Зайц центрира отдясно с левия крак и качи топката на главата на Платини, който с глава отново изведе своите напред.

До края на срещата нито един от двата тима не успя да предложи нещо по-интересно и така Черноморец победи с 2:1 Локомотив (Пловдив) като домакин.

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо